1. „A wy za kogo mnie uważacie?” - pyta i nas Chrystus. Bez pomocy Ducha Świętego człowiek nie jest w stanie właściwie odpowiedzieć na to pytanie. Poprawna odpowiedź gwarantuje „klucze królestwa”. Także dzisiaj, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, zbrodniczych systemów politycznych XX wieku, modlimy się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków.
 2. W czasie lata i wakacji serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  - w czwartek, wspomnienie św. Moniki,
  - w piątek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  - w sobotę, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, po Mszy św. o godz. 700 „Godzinki” o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 1. W środę, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 2. Za tydzień po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym tygodniu tego miesiąca. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Na Ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
 4. W przyszły wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież codziennie o godz. 700 i 1800. Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców we wtorek, 1. września o godz. 800.
 5. Spotkanie dla katechetów ze szkół naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 31. sierpnia 2020 r. o godz. 1900 w plebanii.
 6. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa".
 7. Jeszcze do końca sierpnia - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt., od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.
 8. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Andrzej Jeżewski, l. 62,
  † Damian Lojewski, l. 31,
  † Krystyna Kopczyńska, l. 81, z 30 Róży.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry