1. W dzisiejszą niedzielę Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swarzewie.
 2. Dzisiaj po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, 40. rocznica zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Społecznych,
  - w środę, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 700, 800 i od 1630, w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży,
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca,  po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
  Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU.
 4. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców, 1. września o godz. 800. Spotkanie dla katechetów ze szkół naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 31. sierpnia 2020 r. o godz. 1900 w plebanii.
 5. Msza św. w intencji pomordowanych i poległych w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie zostanie odprawiona 1. września o godz. 1800. Po Mszy św. modlitwa przy pomniku Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego.
 6. Po wakacjach rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie w środę o godz. 1630 w Sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy również w środę po Mszy św. wieczornej do kościoła.
 7. Parafialny Zespół Caritas spotyka się w środę, 2. września, o godz. 1900 w Domu Parafialnym. Caritas jest czynny we wtorki od 1600 do 1700 w Domu Parafialnym.
 8. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po południu o godz. 1730 Zachęcamy do tej modlitwy parafian i zapraszamy do wstępowania do tej grupy parafialnej.
 9. Od 1. września powracamy do odprawiania w tygodniu Mszy św. o godz. 800. Od niedzieli 6. września będą odprawiane Msze św. w kaplicy o godz. 1030 i 1200. Biuro będzie czynne tak, jak przed wakacjami. Od 1. września będą przyjmowane intencje mszalne na I kwartał 2021 r.
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”.
 11. Od przyszłej niedzieli, Apostolat Maryjny zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 12.  Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jacek Dmowski, l. 73,
  † Elżbieta Olęcka - Jarmoszewska, l. 68.

  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry