1. Od niedzieli dzisiejszej będą już odprawiane Msze św. w kaplicy o godz. 1030 i 1200.
 2. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie dzisiaj po południu o godz. 1730 Zachęcamy do tej modlitwy parafian i zapraszamy do wstępowania do tej grupy parafialnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  - w sobotę, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,  po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 4. W poniedziałek, 7 września, Akcja Katolicka zaprasza po nabożeństwie wieczornym, o godz. 1900 do Klubu Parafialnego "FIDES" na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej. W ramach cyklu filmowego "Dzieje ojczyste" przewidziany jest dokument historyczny "Cud nad Wisłą". Po projekcji dyskusja. Uczestników spotkania bardzo prosimy o przyjście w maseczkach sanitarnych. 
 5. Po wakacjach rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkania: w środę o godz. 1700 dla SP 24, a w czwartek o godz. 1700 dla SP 49 w sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 w Sali św. Cecylii.
 6. Pielgrzymka do Trąbek Wielkich wyrusza w najbliższą sobotę 12.września o g. 700 z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku. O godz. 1530 w Trąbkach Wielkich zaplanowana jest msza święta. Na drogę powrotną zamówiony jest autobus.
 7. Pragniemy zachęcić wszystkich, którzy pragną wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców ze szkoły podstawowej jako kandydatów na ministrantów; młodzieńców ze szkół średnich jako lektorów a także mężczyzn czy to kawalerów czy żonatych jako ministrantów seniorów. Zbiórki dla LSO odbywają się w soboty o godzinie 900 w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.
 8. Zapraszamy w tym roku na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży, we wtorki o godz. 1900 kaplica i klub. Spotkania dla Kręgu Biblijnego odbywają się w czwartki o 1900 w Fidesie. Spotkania Wspólnoty Moria w piątki o 1900. Od tego tygodnia spotkania pozostałych grup parafialnych odbywają się według dotychczasowego planu.
 9. Za tydzień zbiórka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe kościoła i plebani. Za zrozumienie i ofiary „Bóg zapłać”.
 10. Od 1. września powróciliśmy do odprawiania w tygodniu Mszy św. o godz. 800. Biuro będzie czynne jest tak, jak przed wakacjami. Od 1. września są przyjmowane intencje mszalne na I kwartał 2021 r.
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”.
 12. Dziś Apostolat Maryjny zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 13. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Romana Hordyńska l.66,
  † Edward Wojciechowicz, l. 88,
  † Rafał Sobol, l. 41,
  † Janina Gruba, l. 76, z 30 Róży.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry