1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujemy więzi” oraz przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 2000 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.
 3. Dzisiaj zbiórka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe kościoła i plebani. Za zrozumienie i ofiary „Bóg zapłać”.
 4. 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, taca na Grób Pański w Jerozolimie,
  - we wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  - w środę, wspomnienie św. męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  - w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek, 14. września, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza o godz. 1900 do Klubu "Fides" na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej. W cyklu filmowym biografia Św. Rocha, patrona czasów epidemicznych oraz opowieść o genezie "Solidarności" widzianej okiem jednego z jej dawnych działaczy.
 6. Po wakacjach rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkani: w środę o godz. 1700 dla SP 24, a czwartek o godz. 1700 dla SP 49, w sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Dzieci z innych szkół proszone są o wybór jednej z grup. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 1900 w sali św. Cecylii.
 7. Pragniemy zachęcić wszystkich, którzy pragną wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców ze szkoły podstawowej jako kandydatów na ministrantów; młodzieńców ze szkół średnich jako lektorów a także mężczyzn czy to kawalerów czy żonatych jako ministrantów seniorów. Zbiórki dla LSO odbywają się w soboty o godzinie 900 w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.
 8. We wtorek o godz. 1000 zapraszamy na uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz zapalenie zniczy na Grobach Gedanistów w 98. rocznicę powstania Klubu Sportowego Gedania. Wejście od ul. Kościuszki. Serdecznie zapraszamy parafian.
 9. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wystosowała apel do rodziców w związku z planami wprowadzenia nachalnej edukacji seksualnej w niektórych miastach w Polsce m.in.: w Gdańsku. Tego typu pseudo-edukacja wprowadza nienaukowe pojęcie płci gender czyli płci społeczno-kulturowej, co może skutkować problemami w rozwoju psycho-seksualnym, promuje rozwiązłość seksualną od najmłodszych lat. Komisja KEP-apeluje do rodziców o czujność i roztropność, a także zainteresowanie tym, co dzieje się w szkołach. Zaleca również złożenie w szkole oświadczenia rodzicielskiego w sprawie tego typu zajęć. Jeden ze wzorów takiego oświadczenia dostępny jest przy wyjściu kościoła pod chórem. Więcej informacji dotyczących sytuacji w Gdańsku znajdziemy na stronie www.odpowiedzialnygdansk.pl.
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tam też można nabyć książki religijnie, Pismo Święte oraz dewocjonalia.
 11. Dziś Schola Emmanuel zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 12. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Leszek Czarnecki, l.81.  
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry