1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Orędzie Ojca Świętego Franciszka brzmi: „Abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom (Wj 10,2). Życie tworzy historię.
 2. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. „Bóg zapłać!” za ofiary.
 3. Także dzisiaj w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę modlą się Ludzie Pracy.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  - w środę, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek 21. września w Klubie Parafialnym "FIDES" o godz. 1900 odbędzie się, pierwsze po dłuższej przerwie, miesięczne spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z tematem: „Eucharystia Sakramentem Miłości". Członków i sympatyków oraz zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.
 6. W naszej parafii trwa już przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkani: w środę o godz. 1700 dla SP 24, a czwartek o godz. 1700 dla SP 49 w sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Uczniowie z innych szkół wybierają dowolnie jedną z grup. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 1900 w sali św. Cecylii.
 7. Pragniemy zachęcić wszystkich, którzy pragną wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców ze szkoły podstawowej jako kandydatów na ministrantów; młodzieńców ze szkół średnich jako lektorów a także mężczyzn czy to kawalerów czy żonatych jako ministrantów seniorów. Zbiórki dla LSO odbywają się w soboty o godzinie 900 w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.
 8. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 9. Pod chórem są wyłożone Oświadczenia dla rodziców dot. Wychowania seksualnego dzieci, o którym informowaliśmy w ogłoszeniach w ubiegłym tygodniu.
 10. Pragniemy poinformować wspólnotę parafialną, że w piątek odbyła w Brzeźnie uroczystość nadania imienia Bł. Kr. Br. Komorowskiego jednemu z trzech tramwajów gdańskich, obok Bł. Ks. Marian Góreckiego i Ks. Brono Binnebesela.
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Dziś Apostolat Maryjny zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 13. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jan Wierzchowski, l.82,
  † Dariusz Grabiński, l.54.   
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry