1. W dzisiejszą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, dlatego pamiętajmy o nich w modlitwie. Przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  - we wtorek, święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  - w środę, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w czwartek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz I Czwartek Miesiąca, zachęcamy do modlitwy o nowe powołania,
  - w piątek, wspomnienie św. Aniołów Stróżów oraz I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1630 w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży,
  - w sobotę, przypada I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Godzinki. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU.
 4. Od czwartku, zapraszamy na nabożeństwo październikowe, w dni powszednie o 830 i 1830, w niedziele o 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 1700. Pragniemy nadmienić, że nie tylko w miesiącu październiku, ale każdego dnia roku, odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu warunków zwykłych: a) pobożnie odmówi różaniec (jedną część) w kościele albo w kaplicy, bądź w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w stowarzyszeniu wiernych i w ogóle, kiedy gromadzi się wiele osób w jakimś szlachetnym celu; b) będzie się pobożnie włączał w recytację tej modlitwy, gdy będzie odmawiana przez Ojca Świętego i transmitowana za pomocą telewizji lub radia.
 5. Katecheza o Eucharystii odbędzie się we wtorek w kościele, po Mszy św. wieczornej, a następnie uwielbienie, które poprowadzi młodzież ze wspólnoty „Ogień Miłosierdzia”.
 6. Braci z KSM „Semper Fidelis” zapraszamy we wtorek, o godz. 1900, do Klubie Fides.
 7. Poświęcenie różańców, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i dorosłym, odbędzie się w niedzielę 4. października, podczas Mszy św. o godz. 1100, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 8. Wymiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień w niedzielę o godzinie 1630.
 9. Wcześniej, o godz. 1600 , odbędzie się spotkanie Zelatorów połączone ze zdaniem sprawozdania rocznego.
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Dziś młodzież z duszpasterstwa „Ogień Miłosierdzia” zaprasza, na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od 1100 do 1330.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Bożena Bereda, l.60,
  † Aleksander Sienkiewicz, l.40,
  † Beata Jaworska, l.58.  
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry