1. Na wniosek Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i za zgodą naszego Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego, Ksiądz Prałat dr Filip Krauze rozpoczyna nowy etap posługi kapłańskiej, jako wykładowca tej szacownej uczelni. Gratulujemy, przekazując jednocześnie podziękowania dla Księdza Filipa, za dziesięć miesięcy wspólnej drogi z naszą Rodziną Parafialną.
 2. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o g. 1100 odbędzie się poświęcenie różańców, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz dorosłym, a po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.
 3. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone, na stoliku buteleczki z wodą święconą, które można zabrać do własnego użytku w domu. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na zakup kolejnych buteleczek. „Bóg zapłać!”
 4. Wymiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 1630. Wcześniej, o godz. 1600 , odbędzie się spotkanie Zelatorów połączone ze zdaniem sprawozdania rocznego. Dzisiaj, swoje imieniny obchodzi Papież Franciszek. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie.
 5. Dnia 7. października br., rozpocznie się dwumiesięczna modlitwa różańcowa - „Morze Modlitwy”, która zakończy się 8. grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  - w środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
  - w czwartek, uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, poświęcenie naszej świątyni miało to miejsce 86 lat  temu, zapraszamy na Msze św. o godz. 700, 800 i 1800,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Godzinki,
  - w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, a w niedzielę o 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i piątki o godz. 1700.
 8. W poniedziałek, 5. października br., zapraszamy po wieczornym Różańcu, o godz. 1915 do Klubu Parafialnego "Fides", na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej, w ramach którego będzie można obejrzeć fabularny film biograficzny o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe pt. "Dwie korony".
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na tacę na prace remontowe przy naszym kościele i plebanii. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: październikowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W związku z restrykcjami sanitarnymi i wejściem naszego miasta do „strefy żółtej” kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna do odwołania. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk  oraz o zachowaniu dystansu społecznego.
 12. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Gabriela Skowronek, l.89,
  † Jadwiga Olszta, l.89,
  † Ewa Klebba, l.87.   
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry