1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Po południu o godz. 1700 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji Stypendystów oraz wspierających Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel. „Bóg zapłać!"
 2. Dzisiejsza zbiórka na tacę przeznaczona jest na prace remontowe przy naszym kościele i plebanii. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, a w niedziele o godz. 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i do I Komunii Świętej, zapraszamy na różaniec we wtorki i  w piątki o godz. 1700.
 4. Przy głównym wyjściu z kościoła są wyłożone na stoliku buteleczki z wodą święconą, które można zabrać do własnego użytku w domu. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na zakup kolejnych buteleczek. „Bóg zapłać!”
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
  - w środę, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, a z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, wychowawcom i katechetom,
  - w czwartek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła oraz Dzień Dziecka Utraconego i Międzynarodowy Dzień Białej Laski,
  - w piątek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 42. rocz. wyboru Jana Pawła II,
  - w sobotę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”,
 6. W związku z XX Dniem Papieskim oraz zbliżającym się wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II, w roku stulecia Jego Urodzin, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza w poniedziałek 12. października, po wieczornym Różańcu do Klubu "Fides", na audiowizualny Wieczór ze Św. Janem Pawłem II oraz do indywidualnego odmawiania Nowenny do Św. Jana Pawła II, przed jego wspomnieniem liturgicznym, 22. października. Tekst nowenny będzie można otrzymać na Wieczorze Papieskim i będzie również dostępny na stronie parafialnej. Na spotkanie przychodzimy w maseczkach.
 7. We wtorek, 13. października, o godz. 2000 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św., a następnie wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej. Bardzo prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie zalewać woskiem ławek i posadzki w kościele.
 8. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, PZ Caritas organizuje zbiórkę ciepłych, zimowych, w dużym rozmiarze i nieuciskających skarpet. Można je składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać!"
 9. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym organizowaną przez PZ Caritas. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: październikowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tam również można nabyć, jako cegiełki, Różańce z Ziemi Świętej, w cenie 10 zł. Jest to wsparcie dla posługujących tam Ojców Franciszkanów z Polski. Proszą o to O. Franciszkanie z Nowego Portu. Bóg zapłać!
 11. W związku z wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna do odwołania. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, dezynfekcji rąk  oraz zachowania dystansu społecznego.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zofia Kraszewska, l.93, z 19 Róży,
  † Zdzisława Witkowska, l.85,
  † Henryk Piekarczyk, l.71.   
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry