1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierajmy misje i misjonarzy. „Bóg zapłać!”
 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, a w niedziele o godz. 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci z klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i piątki o godz. 1700.
 3. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym organizowaną przez PZ Caritas. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 4. W związku z wejściem naszego miasta do „strefy czerwonej”, nastąpiło ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii. I tak: do kościoła może wejść 116. osób, a do kaplicy w Domu Parafialnym 22. osoby. Boczne drzwi kościoła są zamknięte, wchodzimy tylko przez drzwi główne, obok Gedanii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kaplicy, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. Bp Administrator Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18. października do 15. listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.
 5. Dziś dzień swoich imienin przeżywa Łukasz Grelewicz, a we wtorek s. Jankanta Kaperczak, Pallotynka. Pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych,
  - we wtorek, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  - w czwartek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Ksiądz Bp Zbigniew Zieliński obchodzi 5. rocz. święceń biskupich, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.
 7. Miesięczne Spotkanie Formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z tematem "Nauczanie św. Jana Pawła II o Eucharystii", odbędzie się w poniedziałek, 19. października ,w Klubie Parafialnym Fides po wieczornym Różańcu ok. godz. 1915.
 8. W nocy, z sobotę na niedzielę, przechodzimy na czas zimowy. Przestawiamy zegary z 300 na godz. 2oo. Śpimy o godzinę dłużej. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego o godz. 1700. Zapraszamy wspólnotę parafialną.
 9. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające prace przy kościele i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 10. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, PZ Caritas organizuje zbiórkę ciepłych, zimowych, w dużym rozmiarze skarpet. Można je składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać”!
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: październikowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze, jako „ciegiełki” różańce z Ziemi Świętej na wsparcie Ojców Franciszkanów w cenie 10 zł.
 12. W związku z wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna do odwołania.
 13. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Aniela Wieczorek, l.90,
  † Eustachy Wendzina, l.93,
  † Janina Burzyńska, l.94, z 14 Róży,
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry