1. W dzisiejszą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego o godz. 1700. Zapraszamy wspólnotę parafialną.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci z klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorek i piątek o godz. 1700.
 3. W związku z wejściem naszego miasta do „strefy czerwonej”, nastąpiło ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii. I tak: do kościoła może wejść 116. osób, a do kaplicy w Domu Parafialnym 22. osoby. Boczne drzwi kościoła są zamknięte, wchodzimy tylko przez drzwi główne, obok Gedanii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kaplicy, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. Bp Administrator Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18. października do 15. listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Katecheza o Eucharystii odbędzie się we wtorek w kościele, po Mszy św. wieczornej, a następnie uwielbienie, które poprowadzi młodzież ze wspólnoty „Ogień Miłosierdzia”.
 6. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800 oraz w kaplicy o g. 1030 i 1200.  Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę  i wstawiennictwo u Pana Boga.
 7. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą i pomodlą się według intencji Ojca Świętego.
 8. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające prace przy kościele i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 9. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, PZ Caritas organizuje zbiórkę ciepłych, zimowych, w dużym rozmiarze skarpet. Można je składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać”!
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: październikowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”,  „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W związku z wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi, kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna do odwołania.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zofia Jastrzębowska, l.81,
  † Zofia Kosmała, l. 93, z 19 Róży,
  † Benedykta Kreft, l.99,
  † Wacław Kojta, l. 99.  
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry