1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800 oraz w kaplicy o 1030 i 1200. Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Boga.
 2. W dzisiejszą Uroczystość, w związku z trwającą epidemią, nie odbędą się na cmentarzach procesje ani nie będą odprawiane Msze św. Nie będzie również wieczornych modlitw przy pomniku Bł. Ks. Bronisława na Cmentarzu Zaspa.
 3. Dziś o godz. 1700 zapraszamy na pierwsze Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na Msze św. 700, 800, 900  i 1800 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Natomiast o godz. 1700 zapraszamy na Wypominki połączone z modlitwą różańcową,
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1630, w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży,
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.  Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie w kościele poprowadzi wspólnota RSMU.
 5. W związku z narastającym stanem epidemii zawieszone są spotkania grup duszpasterskich.
 6. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej, wyjątkowo przez cały listopad, uzyskujemy odpusty za tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich. Ofiarując Komunię św., zyskujemy odpust, prosimy Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty można uzyskać i ofiarować za zmarłych jeśli: a/Wierni, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych - odpust zupełny przez cały listopad; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego i wyrzekną się przywiązania do grzechu.
 7. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Wypominki od 3. listopada codziennie o godz. 1730 . Złożone przy tej złożone ofiary przeznaczone będą na trwające prace przy kościele i plebanii. „Bóg zapłać”.
 8. W niedzielę 8. listopada, na Sumie, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 9. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca nie odbędzie się w kościele w niedzielę listopada, lecz zdalnie. Zelatorzy poinformują telefonicznie swoich członków Róż.
 10. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: listopadowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zygmunt Kisielewski, l.85,
  † Helena Jakóbkiewicz, l.71.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry