1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu. W tym roku pod hasłem: „Przywróćmy Nadzieję Republice Środkowoafrykańskiej”. Za ofiary „Bóg zapłać!”
 2. Dzisiaj, na Sumie, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, biurze parafialnym i kiosku. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 3. Dziś wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się zdalnie. Zelatorzy poinformują telefonicznie swoich członków Róż. Natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 4. W związku z kolejnymi rygorami epidemicznymi nastąpiło ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii. I tak: do kościoła mogą wejść 54. osoby, a do kaplicy w Domu Parafialnym 11. osób. Boczne drzwi kościoła są zamknięte, wchodzimy tylko przez drzwi główne, obok Gedanii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kaplicy, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego.
 5. W związku z narastającym stanem epidemii zawieszone są spotkania grup duszpasterskich.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  -  poniedziałek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - we wtorek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  - w środę, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
  - w czwartek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  - piątek, wspomnienie św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 7. W środę, w narodowe święto Odzyskania Niepodległości, zapraszamy do wspólnej modlitwy za umiłowaną Rzeczpospolitą w 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. o godz. 900 sprawowana będzie w intencji Ojczyzny.
 8. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające prace przy kościele i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 9. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej, wyjątkowo przez cały listopad, uzyskujemy odpusty za tych, którzy odeszli od nas i modlimy się za nich. Ofiarując Komunię św., zyskujemy odpust, prosimy Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty można uzyskać i ofiarować za zmarłych, jeśli wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego i wyrzekną się przywiązania do grzechu.
 10. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, który obchodzić będziemy za tydzień, PZ Caritas organizuje zbiórkę ciepłych, zimowych, w dużym rozmiarze skarpet. Można je składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego. „Bóg zapłać”!
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: listopadowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, , „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Sabina Ambroziak, l.90, z 10 Róży,
  † Barbara Miśkowicz, l. 69,
  † Małgorzata Walerowicz, l.63,
  † Marcin Plizga, l. 84.  
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry