1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Jak napisał w swoim orędziu papież Franciszek: „Modlitwa do Boga i solidarność z ubogimi i cierpiącymi są nierozłączne”.
 2. Składamy podziękowanie parafianom za włączenie się w akcję „SKARPET PARA - DOBRO WYZWALA”, poprzez którą zebraliśmy w skali Archidiecezji, 6430 par skarpet. W naszej parafii, dało się obdarować nimi 20 osób, przede wszystkim ludzi bezdomnych. Chętnie przyjmiemy wszelką odzież, szczególnie zimową, w dobrym stanie. Można ją przynosić we wtorki w godz. 16-17 do siedziby PZ Caritas w Domu Parafialnym. „Bóg zapłać”.
 3. Od dziś można nabyć u wolontariuszy z Caritasu świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Można je także nabywać w biurze parafialnym i w kiosku.
 4. W związku z kolejnymi rygorami epidemicznymi, nastąpiło ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii. I tak: do kościoła mogą wejść 54. osoby, a do kaplicy w Domu Parafialnym 11. osób. Boczne drzwi kościoła są zamknięte, wchodzimy tylko przez drzwi główne, obok Gedanii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kaplicy, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego.
 5. W związku z narastającym stanem epidemii, zawieszone są spotkania grup duszpasterskich.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,
  - we wtorek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  - w środę, wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
  - w piątek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  - w sobotę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
  - w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. Poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100.
 8. Poświęcone opłatki wigilijne można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, w biurze parafialnym i w kiosku. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 9. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające prace przy kościele i plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.
 10. Od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy rok duszpasterski, poświęcony tajemnicy Eucharystii pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Duszpasterstwo Młodzieży „Ogień Miłosierdzia”, pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia w każdy ostatni wtorek miesiąca, po Mszy św. wieczornej w kościele – 24. listopada 2020 r.
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: listopadowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Maria Wnuk, l.99, z 16 Róży,
  † Urszula Łukasik, l. 89,
  † Marianna Kosiarz, l.88.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry