1. Czytania dzisiejszej uroczystości przedstawiają obraz Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jako troskliwego Pasterza, mającego pieczę nad każdą owcą swojej trzody, a zwłaszcza nad tą, która jest słaba. Jednocześnie jest On przedstawiony jako sprawiedliwy Sędzia, który wyrokuje nad ludzkimi uczynkami czy była w nich miłość, współczucie, solidarność z ubogimi i odrzuconymi. Taki jest nasz Król.
 2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Módlmy się w intencji wszystkich, którym patronuje Chrystus Król.
 3. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 4. U wolontariuszy z Caritasu, można nabyć  świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Można je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i towarzyszy,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”,
  - w przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy...”
 6. W związku z kolejnymi rygorami epidemicznymi, nastąpiło ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii. I tak: do kościoła mogą wejść 54. osoby, a do kaplicy w Domu Parafialnym 11. osób. Boczne drzwi kościoła są zamknięte, wchodzimy tylko przez drzwi główne, obok Gedanii. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i kaplicy, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. W związku z narastającym stanem epidemii, zawieszone są spotkania parafialnych grup duszpasterskich.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży „Ogień Miłosierdzia”, pragnie zaprosić na katechezy o Eucharystii z modlitwą uwielbienia, w każdy ostatni wtorek miesiąca, po Mszy św. wieczornej w kościele. Najbliższe we wtorek - 24. listopada 2020 r.
 8. Do piątku, o godz. 1730, zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych.
 9. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy. "Bóg zapłać!" za złożone ofiary.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym. Bóg zapłać!
 11. Za tydzień, po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 12. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: listopadowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Biuletyn z ogłoszeniami parafialnymi wyłożony jest pod obrazem „Jezu Ufam Tobie”. Zachęcamy również do zabierania Biuletynu Liturgicznego „Dzień Pański” z czytaniami na daną Niedzielę.
 14. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Rajmund Szulc, l. 60,
  † Apolonia Gadzińska, l. 85,
  † Jerzy Tołłoczko, l. 85,
  † Czesław Skowronek, l. 88 z III Róży ŻR, nasz były kościelny, 
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry