1. Dzisiejszą, I Niedziela Adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny oraz okres przygotowania do Bożego Narodzenia. W nowym roku kościelnym i duszpasterskim myślą przewodnią posługi są słowa hasła: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 2. Dziś po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.
 3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Roraty będą transmitowane w Internecie.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto św. Andrzeja, Apostoła,
  - w czwartek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera oraz I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach.
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: o godz. 630, 800 i od 1630 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, przypada I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie w kościele poprowadzi wspólnota RSMU.
 5. U wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - duże po 16 zł., małe po 6 zł. Może je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 6. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii i przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub do biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy.
 7. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz  w kiosku parafialnym.
 8. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 12. grudnia, w III Niedzielę Adwentu. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.
 9. W przyszłą niedzielę, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszej parafii. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!”
 10. Czas Adwentu i okres po świętach, Bożego Narodzenia, to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W związku z powyższym serdecznie proszę, o ile jest to możliwe, o złożenie np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem „kolęda”) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Naturalnie można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii. „Bóg zapłać!”
 11. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: grudniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”.
 12. Od 1. grudnia w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na cały 2021 r.
 13.  Ostatnio odeszli do wieczności
  † Anna Kozłowska, l. 64,  z 30 Róży,
  † Janina Kuehl, l. 96,
  † Jacek Słowiński, l. 58. 
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry