1. W dzisiejszą niedzielę modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. „Bóg zapłać!” Przypominamy, szczególnie rodzicom, że 6. grudnia czcimy św. Mikołaja, biskupa. Dziś zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne prace remontowe i naprawcze przy naszym kościele i plebanii. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona jest na ten cel. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!” Chcemy jeszcze wymienić tabernakulum w kościele. Poszukujemy ofiarodawcę bądź rodzinę, która je ufunduje. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
 3. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Transmisja w Internecie, z naszego kościoła, odbywa się on-line - 24h.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  - we wtorek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele, o godz. 1200, rozpocznie się  „Godzina Łaski”. Zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej.
  - w sobotę, wspomnienie NMP z Guadalupe, po Mszy św. o godz. 630 „Godzinki”.
 5. W środę imieniny obchodzi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.
 6. W trzecią niedzielę Adwentu, 13. grudnia, Parafialna Akcja Katolicka po Mszach Świętych  niedzielnych będzie zbierać podpisy pod inicjatywą Ustawodawczą: Tak dla Rodzin nie dla Gender! Aby złożyć podpis potrzebny będzie nr pesel. Materiały informacyjne o powyższej inicjatywie wyłożone są przy bocznych ołtarzach w kościele. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, poświęcone zostaną medaliki dzieciom I Komunii św. 
 7. U wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe po 6 zł. Może je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii i przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub do biura parafialnego. "Bóg zapłać!”
 9. Informujemy, że  spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych  organizowana przez PZ Caritas odbędzie się, w tym roku, sobotę, 19.  grudnia od godz. 1500 w kościele.
 10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku.
 11. Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, 12. grudnia. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Będą transmitowane w internecie.
 12. Czas Adwentu i okres po świętach, Bożego Narodzenia, to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W związku z powyższym serdecznie prosimy, o ile jest to możliwe, o złożenie np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem „kolęda”) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii. „Bóg zapłać!”
 13. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: grudniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”.
 14. Od początku grudnia w biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na cały rok 2021.
 15. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Jadwiga Szarmach, l. 89, 
  † Danuta Bloch, l. 55,
  † Bogusław Laube, l. 85,
  † Harry Mejer, l. 87.      
  Wieczny odpoczynek ...

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry