1. W dzisiejszą, III Niedzielę Adwentu „Gaudete” - radujcie się - rozpoczynamy Adwentowe rekolekcje parafialne. Głosić je będziemy, my kapłani, tutaj posługujący na wszystkich Mszach św. o godz. 630, 800, 1700i 1800 aż do środy włącznie. Program znajdziemy w grudniowej „Skałce”, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Będą również transmitowane w internecie. Okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz w środę o godz. 1030 - starsi i chorzy, od godz. 1600 - dzieci i młodzież, od godz. 1700 - dorośli.
 2. Parafialna Akcja Katolicka dziś po Mszach Świętych  niedzielnych będzie zbierać podpisy pod inicjatywą Ustawodawczą: "Tak dla Rodzin nie dla Gender!" Podpisy będzie można składać przy wyjściu z kościoła oraz w klubie FIDES. Aby złożyć podpis potrzebny będzie nr pesel. Materiały informacyjne o powyższej inicjatywie wyłożone są przy bocznych ołtarzach w kościele.
 3. Dzisiaj modlimy się szczególnie o chrześcijańskie życie rodzin. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i Żłóbków. Dziś módlmy się również w intencji naszej Ojczyzny z racji 39. rocz. wprowadzenia stanu wojennego. Natomiast przez wstawiennictwo św. Łucji módlmy się o dobry wzrok.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 630 „Godzinki”.
 5. W środę przypada 50 rocz. Wydarzeń Grudniowych oraz 11 rocz. śmieci śp. Ks. proboszcza Andrzeja Rurarza.
 6. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Transmisja w Internecie, z naszego kościoła, odbywa się on-line - 24h.
 7. U wolontariuszy z Caritasu nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe po 6 zł. Można je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 8. W tym roku, w związku z ograniczeniami sanitarnymi, nie odbędą się spotkania opłatkowe parafialnych grup duszpasterskich. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku.
 9. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii i przynieść do 17. grudnia do zakrystii lub do biura parafialnego. "Bóg zapłać!”
 10. Informujemy, że  spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych  organizowana przez PZ Caritas odbędzie się, w tym roku, sobotę, 19.  grudnia od godz. 1500 w kościele.
 11. W środę, 23. grudnia, kapłani odwiedzą chorych, do których nie chodzą w pierwsze soboty miesiąca. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Za składane ofiary na rzecz naszej parafii składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” Chcemy jeszcze, jako zwieńczenie remontu prezbiterium, wymienić tabernakulum w kościele. Poszukujemy ofiarodawców, którzy je wspólnie ufundują. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
 13. Czas Adwentu i okres po świętach, Bożego Narodzenia, to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.
 14. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: grudniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest do zabrania Kurier Muzealny - Wydanie Świąteczne, przygotowany przez Muzeum II Wojny Światowej.
 15. Od początku grudnia w biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na cały 2021 r.
 16. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Maria Warych, l. 87, z 6 Róży,
  † Bogusław Rendzio, l. 63,
  † Henryka Banasik, l. 89.   
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry