1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i Żłóbków.
 3. U wolontariuszy z Caritasu można jeszcze nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe po 6 zł.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w sobotę,  święto, św. Szczepana, pierwszego męczennika, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. „Bóg zapłać”.
  - w niedzielę, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się w intencji naszych rodzin.
 5. Na Msze św. roratnie zapraszamy dorosłych od poniedziałku do czwartku o godz. 630. Dzieci i młodzież od poniedziałku do środy o godz. 1700. Transmisja z naszego kościoła, odbywa się w Internecie, na żywo. Link znajduje się na naszej stronie parafialnej, w zakładce Wydarzenia.
 6. W tym roku, w związku z ograniczeniami sanitarnymi, nie odbędą się spotkania opłatkowe parafialnych grup duszpasterskich. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, kiosku.
 7. W środę, 23. grudnia, kapłani odwiedzą chorych, do których nie chodzą w pierwsze soboty miesiąca. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub w biurze parafialnym do 22. grudnia.
 8. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania jeszcze do Wigilii, 15 min. przed i w czasie każdej Mszy św.
 9. Najwspanialszym dla wszystkich wieczorem roku jest Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tego dnia i wieczora. Przed wieczerzą odczytajmy ewangeliczny opis narodzenia Jezusa, odmówmy wspólnie modlitwę. Pamiętajmy o tych, których zabrakło już w tym roku przy wigilijnym stole, podzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Śpiewajmy piękne, polskie kolędy.
 10. Dnia 24. grudnia, w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy 48. rocznicę poświęcenia kościoła i erygowania naszej parafii przez Bpa Lecha Kaczmarka. W tym roku, wyjątkowo w związku w epidemią, pierwsza Pasterka rozpocznie się o godz. 2200, druga o godz. 2400. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. "Bóg zapłać". Następna Msza św. będzie o godz. 630.
 11. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy Mszy św. nie będzie. W pierwsze święto Bożego Narodzenia spowiedzi nie będzie. W okresie świąt ze względu na dekorację, do Komunii św. prosimy o podchodzenie rzędami.
 12. Za ofiary przekazywane na rzecz naszej parafii, także na konto parafialne, składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” Chcemy jeszcze, jako zwieńczenie odnowienia prezbiterium, wymienić tabernakulum w kościele. Poszukujemy ofiarodawców, którzy je wspólnie ufundują. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
 13. Czas Adwentu i okres po świętach, Bożego Narodzenia, to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. Ofiary kolędowe można składać w kopertach na tacę lub przekazywać na konto parafialne. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 14. Chętne osoby zapraszamy do przygotowania dekoracji świątecznej. W poniedziałek 21. grudnia, po wieczornej Mszy św. około godz. 1900.
 15. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: świąteczny numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „List do Pani”.
 16. Od początku grudnia w biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na cały 2021 r.
 17. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Zbigniew Żurawicz, l. 63,
  † Zdzisław Kosmała, l. 59,
  † Jan Stępka, l. 87,  zelator I Róży M,  
  † Stefan Łubiński, l. 64, 
  † Stanisław Podbielski, l. 63.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry