1. Drodzy Parafianie i Goście! Biały opłatek, który dopiero co, trzymaliście w dłoni, dzielcie jak chleb. Rozdajcie jak pokój, by każda przeszkoda na drodze do serca drugiego człowieka, ustąpiła przebaczeniu i zaufaniu. Aby Wasz dom był ciepły i święty od modlitwy, a Nowonarodzony Jezus, był w nim jak Bóg i Pan przyjęty. Niech radość Betlejemskiej nocy przeniknie Wasze życie, by Jezus rodził się w Waszych sercach wciąż na nowo. By obdarzał zdrowiem, pokojem, radością i odwagą życia. By usuwał wszelki lęk i pomagał ufać Bogu w każdej sytuacji. Aby pozwalał doświadczyć Jego obecności zarówno w ciszy własnego serca, jak też pośród ludzi spotykanych na co dzień. Niech Jego Błogosławieństwo ogarnia każdą chwilę Nowego Roku. Niech Nowy Rok 2021 niesie ze sobą szczęście i zdrowie potrzebne do realizacji zadań na każdym polu działalności, a każdego dnia w sercu niech spełnia się cud Bożego Narodzenia. Oby w te Święta i w całym Nowym 2021 Roku nie zabrakło tego najważniejszego daru z nas samych. Niech przez nas idzie dar Bożej obecności i miłości. Tego wszystkiego życzą kapłani - duszpasterze naszej rodziny parafialnej.
 2. Pragniemy wyrazić wdzięczność i podziękowanie tym wszystkim, którzy poprzez swoją pracę, dary, ofiary pomogli w przygotowaniach, abyśmy mogli te święta w naszej wspólnocie przeżywać uroczyście i godnie. Dziękujemy także za wszechstronne wspieranie nas, kapłanów, w przeróżnych poczynaniach na rzecz naszej parafii i wszystkich jej dzieł nie tylko w ciągu minionego roku, który nam upłynął: Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Za zło - przepraszamy. Wszystkim, za wszystko, składamy raz jeszcze, najserdeczniejsze: „Bóg zapłać”!
 3. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. "Bóg zapłać" za ofiary. Dziś następna Msza św. będzie o godz. 630. W pierwsze święto spowiedzi nie będzie.
 4. Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego zostaną odprawione w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy bł. Bronisława Mszy św. w pierwsze i drugie święto nie będzie.
 5. W drugie święto, 26 grudnia, święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie. Za ofiary składamy "Bóg zapłać".
 6. W niedzielę, 27. grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Módlmy się o świętość, miłość i zgodę w naszych rodzinach. Msze św. będą odprawiane tylko w kościele. Po Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja do godz. 1730 , o  której rozpocznie się nabożeństwo.
 7. W poniedziałek przypada święto św. Młodzianków Męczenników. Jest to również dzień modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia.
 8. W czwartek o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno - błagalną na zakończenie roku.
 9. Kościół przedłuża naszą radość z faktu przyjścia Chrystusa na świat na Oktawę. Dlatego zapraszamy do udziału w Eucharystii codziennie aż do Nowego Roku, czyli do Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. w kościele jak w niedzielę, a związku z zaleceniami sanitarnymi, pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 630. W kaplicy w tym dniu Mszy św. nie będzie.
 10. W tym roku epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. Ofiary kolędowe można składać w kopertach na tacę lub przekazywać na konto parafialne. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 11. Dziś i jutro kiosk parafialny będzie nieczynny. Prasę katolicką będzie można nabyć w niedzielę.
 12. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Danuta Skierka, l. 61,
  † Dariusz Kulwikowski, l. 47.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry