1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Kościół stawia nam za wzór rodzinę nazaretańską. Módlmy się o świętość, miłość i zgodę w naszych rodzinach. Dziś na każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Po Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1730, po której rozpocznie się wspólne nabożeństwo eucharystyczne. Zapraszamy serdecznie parafian do uczczenia Jezusa Chrystusa.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek przypada święto św. Młodzianków Męczenników. Jest to również dzień modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia.
  - w piątek, 1. stycznia 2021 r., przypada  Ur. św. Bożej Rodzicielki. Msze św. w tylko kościele w porządku  niedzielnym, a w zawiązku z ograniczeniami sanitarnymi, pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 630. Nie będzie Mszy św. w kaplicy. W tym dniu przypada I Piątek Miesiąca.
  - w sobotę, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła oraz  I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz.700 zapraszamy na "Godzinki". W Pierwszą Sobotę stycznia, o godz. 1100  w kościele odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Chorych z sakramentami świętymi, kapłani odwiedzą w sobotę przed południem.
 4. W środę, 30. grudnia, przypada 95. rocznica erygowania przez Piusa XI Diecezji Gdańskiej.  Módlmy się za naszą Archidiecezję, za Bpa Jacka, Administratora Apostolskiego, za Biskupów pomocniczych oraz o wybór nowego Metropolity dla naszej Archidiecezji, według Serca Bożego. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejna katechezę o Eucharystii z modlitwą uwielbienia.
 5. Na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, na zakończenie starego roku, zapraszamy w czwartek,  31. grudnia,  po Mszy św. wieczornej.
 6. Za tydzień, w niedzielę, wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca będzie zdalna, czyli Zelatorzy powiadomią telefonicznie członków swoich Róż.
 7. W przyszłą środę, 6. stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane w kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła.
 8. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 10. stycznia, zapraszamy o godz. 1230 rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele i w kaplicy. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku.
 9. W tym roku epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. Ofiary kolędowe można składać w kopertach na tacę lub przekazywać na konto parafialne.  Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną: świąteczno - noworoczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Wojciech Sosiński, l. 61, były Szafarz Nadzwyczajny Komunii św. w naszej parafii.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry