1. Pierwszego dnia Nowego Roku, składamy sobie życzenia, by rok 2021. przyniósł nam jeszcze więcej Bożej łaski, pokoju, radości z poczucia łączności z Chrystusem, przede wszystkim zdrowia i spełnienia wszelkich planów i marzeń. Niech Pan Bóg, Matka Najświętsza oraz Święci Patronowie udzielą Wam, Drodzy Parafianie oraz Goście, tego wszystkiego, czego sobie życzycie i co jest zgodne z wolą Bożą. Szczęść Boże!
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. W kaplicy Mszy św. nie będzie. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś przeżywamy również I Piątek Miesiąca. Po Sumie zawierzymy parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez odmówienie Litanii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w sobotę, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 4. W Pierwszą Sobotę stycznia, o godz. 1100 w kościele odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie, na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Chorych kapłani odwiedzą z sakramentami świętymi w sobotę przed południem.
 5. Od soboty, po wieczornej Mszy św., rozpoczniemy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, Nowennę do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Jedności, w czasie epidemii. W dniach od 2. do 10. stycznia zapraszamy o godz. 1800 na Mszę św. oraz modlitwę z błogosławieństwem Bożym dla naszych domów na Nowy Rok Pański z racji kolędy - wizyty duszpasterskiej. Będzie można zabrać z kościoła kartkę z modlitwą błogosławieństwa domu, wodę święconą w buteleczkach oraz obrazek kolędowy, wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy serdecznie.
 6. W poniedziałek, w naszych modlitwach, pamiętajmy o Biskupie Pomocniczym naszej Archidiecezji, Ks. Biskupie Wiesławie Szlachetka, w 7. rocznicę święceń biskupich i posługi. 
 7. W środę, 6. stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św.  odprawiane będą w kościele w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. w kaplicy. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misjonarzy. Na każdej Mszy św. poświęcenia kadzidła i kredy, którą będziemy mogli nabyć u dziewcząt ze scholii „Gloria” przy wyjściu z kościoła. W tym roku nie można organizować orszaków Trzech Króli. Można zorganizować Spacer Orszakowy w gronie rodziny. Materiały: korony, śpiewniki kolędowe oraz okolicznościową gazetkę, można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 8. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 10. stycznia, o godz. 1230 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku na Mszę św. dziękczynną. Msze św. będą odprawiane w kościele i w kaplicy. Przypomnijmy sobie datę swoje Chrztu św. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły w ciągu roku.
 9. W ostatnich dniach Starego Roku, udało się nam wymienić tabernakulum dla Jezusa Eucharystycznego. Składamy serdeczne podziękowania, staropolskim "Bóg zapłać!", wszystkim ofiarodawcom zarówno imiennym, jak i anonimowym, za dar serca. W niedzielę, 10. stycznia, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo  prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy "Bóg zapłać".
 10. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2021 r.
 11. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Ewa Dampc, l. 67,
  † Aniela Kierznikowicz, l. 85.
  † Stanisława Wolikowska - Mincewicz, l. 101,
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry