1. Druga Niedziela okresu zwykłego to czas formacji duchowej i religijnej Ludu Bożego. Jego solidne przeżycie gruntuje postawę chrześcijańską i stanowi przygotowanie do wejścia w wydarzenia roku liturgicznego.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  - w czwartek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wnukom przypominamy o Dniu Babci.
  - w piątek, wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, założyciela Zgromadzeń Pallotynów i Pallotynek. Wnukom przypominamy o Dniu Dziadka.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 4. Za tydzień świętować będziemy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka. Jest to dzień poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzania się Słowa.
 5. Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan przypada w dniach 18-25. stycznia br. Przeżywamy go w tym roku pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie owoc obfity” (por. J 15, 5-9). Kościół katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki: „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.
 6. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, przy spełnieniu zwykłych warunków, można uzyskać odpust zupełny za podjęcie jakieś funkcji w jego celebracji i uczestnictwo w jego zakończeniu.
 7. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. Wszystkim parafianom za ofiary składane na rzecz parafii, z racji kolędy, wyrażamy wdzięczność i składamy serdeczne: "Bóg zapłać".
 9. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne oraz Msze św. gregoriańskie na 2021 r.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną: świąteczno - noworoczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.
 11. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Stanisława Wysocka, l. 88,
  † Aldona Jankowicz, l. 91,
  † Sławomir Półtorak, l. 52, z V Róży,
  † Katarzyna Anczykowska - Sokolnicka, l. 94, z 16 Róży. 
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry