1. Dzisiaj świętujemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną w 2019 r. przez Papieża Franciszka. Jest to dzień poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzania Słowa. „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię” - naucza nas Kościół.
 2. Dziś obchodzimy „Dzień Solidarności z Chorwacją”, której mieszkańcy ucierpieli na wskutek trzęsienia ziemi. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w Chorwacji. Za ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 3. Zgodnie z tradycją, dziś z racji liturgicznego dnia św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich i dziennikarzy, módlmy się w intencji twórców Środków Społecznego Przekazu.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan,
  - we wtorek, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
  - w środę, wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy oraz Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu,
  - w czwartek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz.700 zapraszamy na "Godzinki" oraz Światowy Dzień Trędowatych.  
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000 , w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 2. Za tydzień po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1730 o której rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczane będą na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego. Za zrozumienie i ofiary składamy: "Bóg zapłać" za ofiary.
 4. W przyszły wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zgodnie z tradycją przynosimy do kościoła świece. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 5. 9. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii - dla schól, ministrantów i wszystkich chętnych. Termin: 8.07. - 16.07. Miejsce: Kacwin. Poza tym mamy w planie: Pieniny, spływ Dunajcem, wjazd na Polanicę i tor bobslejowy, Wąwóz Homole, Ludźmierz, Zakopane, Słowacja (i tu jaskinia Bielska oraz Szczerbskie jezioro) oraz Energylandia. Koszt za całość: 1150 zł; koszt bez Energylandii: 1050zł. Chętnych prosimy zgłaszać ks. Wojciechowi lub p. Izie.
 6. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną: świąteczno - noworoczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” , dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.
 7. Osiem lat temu odszedł do wieczności:
  † Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski, pomódlmy się też za naszych zmarłych…
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry