1. W dzisiejszą niedzielę witamy kleryka V Roku, Łukasza Franus, przedstawiciela GSD, który złoży świadectwo o swoim powołaniu, a ofiary na tacę przeznaczane będą na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego. Za dar serca składamy: "Bóg zapłać!"
 2. Dziś po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1730 o której rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach,
  - w piątek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy oraz I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: o godz. 630, 800 i od 1630 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży.
  - w sobotę, wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie w kościele poprowadzi wspólnota RSMU.
 1. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zgodnie z tradycją przynosimy do kościoła świece, które zostaną poświęcone. Procesja podczas Mszy św. o godz. 1800. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Za ofiary: „Bóg zapłać!”
 2. W środę, we wspomnienie św. Błażej, biskupa i męczennika, podczas Mszy św. dla osób chorych na gardło będzie możliwość przyjęcia benedykcji św. Błażeja.
 3. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się na I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100.
 4. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii - dla schól, ministrantów i wszystkich chętnych. Termin: 8.07. - 16.07. Miejsce: Kacwin. Poza tym mamy w planie: Pieniny, spływ Dunajcem, wjazd na Polanicę i tor bobslejowy, Wąwóz Homole, Ludźmierz, Zakopane, Słowacja (i tu jaskinia Bielska oraz Szczerbskie jezioro) oraz Energylandia. Koszt za całość: 1150 zł; koszt bez Energylandii: 1050zł. Chętnych prosimy zgłaszać ks. Wojciechowi lub p. Izie.
 5. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną, nową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże” , dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.
 6. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Barbara Zienkiewicz, l. 65,
  † Witold Borchowiec, l. 85,
  † Helena Kamińska, l. 79,
  † Ks. Kan. Kazimierz Szwabe, l.81, pogrzeb jutro o godz. 1100 w par. Chrystusa Króla w Gdańsku
  † Ks. Kan Bernard Zieliński, l. 81, wieloletni proboszcz par. Świętego Antoniego w Gdańsku Brzeźnie.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry