1. W dzisiejszą niedzielę, obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej,

obchodzone będą według planu: o godz. 1200 Msza św. przy pomniku Poczty Polskiej w Gdańsku. Natomiast o godz. 1430 nastąpi złożenie wieńców przy pomniku Gedanistów na dawnym stadionie KS „Gedania” wejście od ul. Kościuszki, a następnie na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu na Zaspie przy ul. Chrobrego. Zapraszamy serdecznie parafian.
2. Dziś po południu o godz. 1730 zapraszamy na wymianę tajemnic wspólnotę Żywego Różańca. Zachęcamy do tej modlitwy parafian i zapraszamy do wstępowania do tej grupy parafialnej.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, 
- w czwartek, I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach.
- w piątek I Piątek Miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od 1630 w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży.
- w sobotę, I Sobota Miesiąca,  po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki". Przed południem kapłani odwiedzą chorych. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie w kaplicy poprowadzi wspólnota RSMU.
- w przyszłą niedzielę odpust ku czci Narodzenia NMP w Swarzewie.
4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy ten czas z naszym najlepszym Nauczycielem Jezusem Chrystusem. Na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny 2019/2020 pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, młodzież, pedagogów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w poniedziałek, 2 września o godz. 800 Msza św. dla ZSGH i szkół średnich, o godz. 900  dla Szkół Podstawowych nr 49 i 24, o godz. 1000 Msza św. dla klas pierwszych ZSGH i Magellanum. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 i 1200 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom z najmłodszych klas.
5.
W poniedziałek, 2. września serdecznie zapraszamy po Mszy Św. wieczornej, do Klubu FIDES, na pierwsze po wakacjach spotkanie Wszechnicy Edukacyjno - Formacyjnej. Z racji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w ramach cyklu filmowego "Historia Polski" będzie można obejrzeć film fabularny o obronie Poczty Polskiej w Gdańsku pt. "Wolne Miasto".
6. Spotkanie PZ Caritas odbędzie się w najbliższą środę o godz. 1900 w Domu Parafialnym. Caritas jest czynny we wtorki o godz. 1600 do 1700 w Domu Parafialnym.
7. Po wakacjach rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich, będą we wtorki o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Termin uroczystości I Komunii św. to Niedziela, 17 maja 2020 r. Natomiast przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w środę o godz. 1900 w sali św. Cecylii.
8. Zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży we wtorek o godz. 1900, początek w kaplicy Domu Parafialnego. Spotkanie dla Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy czwartek o 1900 w Klubie Fides. Spotkanie Wspólnoty Moria w piątek o 1900, początek w kaplicy Domu Parafialnego. Za tydzień Msze św. w kaplicy Bł. Bronisława będą odprawiane według planu z przed wakacji, również spotkania pozostałych grup parafialnych według dotychczasowego planu.
9. Za tydzień podczas Mszy św. będzie zbierana taca na dalsze prace przy termomodernizacji kościoła i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy "Bóg zapłać".
10. Intencje mszalne na I kwartał 2020 r. przyjmować będziemy od 2 września br. w biurze parafialnym, które już będzie czynne jak przed wakacjami.
11. Po wakacyjnej przerwie Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
12. Już dziś w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
13. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Grażyna Pisarska, lat 58,  
† Aleksander Czapla, lat 85.  

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry