1. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. Dziś, w dalszym ciągu, odbędzie się zdalna wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie, Świętej Scholastyki, dziewicy oraz 101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. W czwartek, 11. lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 1000. Wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych, wystawienie Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lurdzkim. Po wspólnej modlitwie wolontariusze z PZ Caritas, z racji „tłustego czwartku” przy wyjściu z kościoła, będą wręczać mały podarunek. Prosimy sąsiadów, osób chorych i starszych, o pomoc w dowiezieniu lub doprowadzeniu do kościoła i z powrotem. Za dobroć serca składamy: „Bóg zapłać!”
 2. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu, Jezu Ufam Tobie, będzie wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania postanowień abstynenckich choćby na krótki czas.
 3. Już niedługo, 17. lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, a z nim nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki oraz w niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Łukasz Grelewicz.
 4. W Popielec, obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczętym 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy comiesięczne zbiórki na tacę, które będą przeznaczone na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Jest to kolejny krok w przygotowaniach do obchodów 50-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Za zrozumienie i ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 6. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, w której znajdziemy podsumowanie 2020 roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.
 7. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Janina Nadolna, l. 90,
  † Teofil Kurcewicz, l. 80, 
  † Teresa Lawińska, l. 64,
  † Sabina Grefkowska, l. 90.
  †Ks. Kan. Krzysztof Stachowski, l.60 i 34 l. kapłaństwa, Proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 12. lutego br., w parafii w Żarnowcu, o godz. 1100.
  Wieczny odpoczynek...  

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry