1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54. Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu Jezu Ufam Tobie jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania postanowień abstynenckich, choćby na krótki czas.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy comiesięczne zbiórki na tacę, które będą przeznaczone na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Jest to kolejny krok w przygotowaniach do obchodów 50-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Za zrozumienie i ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w dzisiejszą niedzielę, wspomnienie św. Walentego, a zwyczaj „Walentynek” niech będzie okazją do uwrażliwienia ludzi młodych na autentyczny wymiar miłości chrześcijańskiej oraz dobre przygotowanie się do sakramentu małżeństwa,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. Już niedługo, 17. lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. o godz. 800 i 1800, dla dzieci i młodzieży o godz. 1700. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1700, które w tym roku będzie głosił ks. Łukasz Grelewicz. Za udział w powyższych nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W Popielec, Msze św. z posypaniem głów popiołem, w kościele o godz. 700, 800, 1700, 1800 i 1900.  W środę popielcową obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Od środy popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu włącznie, trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zgodnie z uchwałą KEP od środy popielcowej rozpoczyna się okres na wypełnienie obowiązku Komunii wielkanocnej.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym z naszej parafii organizowaną przez PZ Caritas. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 5. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, dla naszej wspólnoty, w ramach Archidiecezji Gdańskiej, została wyznaczona na środę 24. lutego br. Trwać będzie od godz. 830. Zakończy się wspólnym nabożeństwem o godz. o 1730. Program adoracji dla poszczególnych Róż Żywego Różańca jest wywieszony w gablotce. Zachęcamy wszystkich parafian do czuwania przy Chrystusie eucharystycznym.
 6. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 7. marca br., w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je ks. Krzysztof Mudlaff z Zaspy.  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, w której znajdziemy podsumowanie roku 2020, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, "List dla Pani", a dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć kalendarze na bieżący rok.
 8. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Helena Ogulewicz, l. 92,
  † Roman Tomaszewski, l. 74,
  † Halina Kraśkiewicz, l. 90, z 13 Róży.
  Wieczny odpoczynek... 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry