1. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć i dlatego uczmy się od naszego Mistrza.
 2. Dziś zapraszamy o godz. 1700 na pierwsze w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosić je będzie w tym roku ks. Łukasz Grelewicz. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 830 i 1830, o godz. 1700 dzieci i młodzież.
 3. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 4. Dziś odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym z naszej parafii organizowaną przez PZ Caritas. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, święto Katedry św. Piotra, apostoła,
  - we wtorek, wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika oraz 30. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Seniora Sławoja Leszka Głódzia, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 1. We wtorek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się kolejna katecheza o Eucharystii z uwielbieniem Jezusa Chrystusa, na którą zapraszamy parafian. 
 1. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu dla naszej wspólnoty, w ramach Archidiecezji Gdańskiej, została wyznaczona na środę 24 lutego br. Trwać będzie od godz. 830. Zakończy się wspólnym nabożeństwem o godz. o 1730. Program adoracji dla poszczególnych Róż Żywego Różańca jest wywieszony w gablotkach. Zachęcamy wszystkich parafian do czuwania przy Chrystusie eucharystycznym.
 2. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 7. marca br. w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je ks. Krzysztof Mudlaff z Zaspy. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
 3. Za tydzień, po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1700, o której rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 5. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem ubiegłego roku, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 6. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Lidia Klein, l. 93,
  † Stanisław Wyszomirski, l. 77.
  † Ks. Prof Andrzej Kowalczyk, l. 81 i w 56. roku kapłaństwa. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 1100, w Katedrze Oliwskiej.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry