1. W Drugą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół zaprasza nas, aby wejść na Górę Przemienienia. Chrystus chce, byśmy słuchali Jego głosu i zanurzyli się w Jego obecności.
 2. Dziś na Sumie modlić się będziemy w intencji KSM „Semper Fidelis” z naszej parafii, w rocznicę utworzenia, a po niej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1700, o której rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 830 i 1830, o godz. 1700 dzieci i młodzież.
 3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes” - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Za modlitwy i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 4. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”,
  - w czwartek, święto św. Kazimierza, królewicza oraz I Czwartek Miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach,
  - w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty: o godz. 700, 800 i od 1630 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1700 Msza św. dla dzieci i młodzieży. W tym dniu przypada 27. rocz. święceń biskupich Ks. Bpa Jacka Jezierskiego, Administratora Apostolskiego AG, módlmy się w Jego intencji,
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą chorych.
 1. O godz. 11oo nabożeństwo I. sobotnie, w kościele, poprowadzi wspólnota RSMU.
 2. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Kosz na dary wielkanocne wystawiony jest przy figurze św. Antoniego. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 3. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień, w Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je ks. Krzysztof Mudlaff z Zaspy. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty. W związku z trzecią falą pandemii i limitami w kościele, Rekolekcje będą transmitowane również w internecie. Limit w kościele wynosi 54. osoby. Bóg zapłać za zrozumienie.
 4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 5. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: marcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 6. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Halina Kuźmińska, l. 94,
  † Daniela Kępska, l. 93, członkini Akcji Katolickiej.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry