1. W Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Teraz mamy ku temu okazję.
 2. Dziś rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Mudlaff z parafii św. Kazimierza na Zaspie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Program znajdziemy w gablotkach, w „Skałce” i na internetowej stronie parafialnej. Ofiarami na tacę, podczas Mszy św. w środę, podziękujemy naszemu Rekolekcjoniście za trud ich głoszenia. „Bóg zapłać!” Rekolekcje będą transmitowane na naszym kanale Youtube w internecie.
 3. Dzisiaj o godz. 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzieży. Dziś również zdalna wymiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika, a panom przypominamy o Międzynarodowym Dniu Kobiet,
  - w środę, przypada 50. rocz. śmierci śp. Bpa Gdańskiego Edmunda Nowickiego, założyciela Gdańskiego Seminarium Duchownego,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W tym dniu przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za Ojca Świętego.
 2. W związku z trzecią falą pandemii, by zwiększyć liczbę uczestników podczas liturgii, od niedzieli 14. marca, Msze święte z kaplicy zostają przeniesione do kościoła. I tak, Msza św. z godz. 1030 odprawiona zostanie o godz. 1015, a Msza św. z 1200 o godz. 1145. Przepraszamy ofiarodawców tych intencji mszalnych.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 5. Skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wstawiony przy św. Antonim. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się comiesięczna zbiórka na tacę, która jest przeznaczona na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Jest to kolejny krok w przygotowaniach do obchodów 50-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Za zrozumienie i ofiary składamy; „Bóg zapłać!”
 8. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: marcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne. Gość Extra w Jubileuszowym Roku św. Józefa - "Cień Ojca" - w cenie 9 zł.
 9. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Ireneusz Olszak, l. 66,
  † Klaudia Grucelska, l. 19.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry