1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” - radujcie się - posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Czas jest bliski, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
 2. W związku z trzecią falą pandemii, by zwiększyć liczbę uczestników podczas liturgii, od dzisiejszej niedzieli, Msze św. z kaplicy zostają przeniesione do kościoła. I tak Msza św. z godz. 1030 odprawiona będzie o 1015 a z godz. 1200 o godz. 1145. Przepraszamy ofiarodawców tych intencji mszalnych.
 3. Dziś odbędzie się comiesięczna zbiórka na tacę, która jest przeznaczona na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Jest to kolejny krok w przygotowaniach do obchodów 50-lecia istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Za zrozumienie i ofiary składamy; „Bóg zapłać!”
 4. Dzisiaj o godz. 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Patryka, biskupa, jest to również dzień imienin Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach. Ks. proboszcz, od tego roku, będzie obchodził swoje imieniny, 7. czerwca, w dzień wspomnienia bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, męczennika i prezbitera,
  - w piątek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Roku św. Józefa ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000 , w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty.
 2. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 3. Od dziś, u wolontariuszy PZ Caritas, można nabywać Baranki wielkanocne w cenie 4 zł. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wstawiony przy św. Antonim. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”
 4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. „Bóg zapłać!”
 5. W poniedziałek, 22. marca br., o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej  przed 79 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  bł. ks. Bronisław Komorowski.
 6. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25. marca, zapraszamy na Msze św. o godz. 700,800 i 1800 podczas których będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację Adopcji są wyłożone na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: marcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 8. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności:
  † Ks. Kan Krzysztof Glaza, w 68. roku życia i 44. roku kapłaństwa, wieloletni proboszcz parafii św. Józefa na Gdańskim Przymorzu,

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry