1. Dzisiejsza Piąta Niedziela Wielkiego Postu - dawniej była I Niedzielą Męki Pańskiej (Pasyjną) i rozpoczynała ostatni okres przed Wielkanocą. W kościele pozostał zwyczaj zasłaniania Postaci Pana Jezusa na Krzyżu.
 2. W związku z trzecią falą pandemii, by zwiększyć liczbę uczestników podczas liturgii oraz zachować rządowe wskazania sanitarne, od niedzieli 14. marca, Msze św. z kaplicy zostały przeniesione do kościoła. I tak Msza św. z godz. 1030 odprawiona będzie o 1015 a z godz. 1200 o godz. 1145. Przepraszamy ofiarodawców tych intencji mszalnych.
 3. Dzisiaj o godz. 1700 rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w czwartek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 700, 800 i 1800, podczas których będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Adopcji wyłożone są na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”,
  - za tydzień, Niedzielą Palmową, rozpoczniemy Wielki Tydzień. W nocy z soboty na niedzielę, nastąpi zmiana czasu. Zegarki przesuwamy z godziny 200 na godzinę 300.
 1. W poniedziałek, 22 marca br., o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św., w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej 81 lat temu w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także bł. ks. Br. Komorowski. Nie odbędzie się modlitwa przy pomniku.
 2. Informacje dotyczące tegorocznej ur. Pierwszej Komunii św. będzie można uzyskać w środę i czwartek o godz. 1730 w Sali św. Andrzeja. Zapraszamy rodziców dzieci.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty.
 4. U wolontariuszy PZ Caritas, można nabywać Baranki wielkanocne w cenie 4 zł. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wstawiony przy św. Antonim. Za dar serca: „Bóg zapłać!”
 5. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.
 6. Za tydzień, w Wielki Wtorek - 30. marca, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii, połączoną z modlitwą uwielbienia, poprowadzoną przez Wspólnotę Młodzieżową „Ogień Miłosierdzia”.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 8. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: marcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 9. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Janina Wdowińska, l. 91, z 26 Róży,
  † Janina Augat, l. 72,
  † Teresa Krzyżanowska, l. 67,
  † Andrzej Krzyżanowski, l. 48,
  † Maria Wallerand, l. 95. 
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry