1. Przyjmijcie od nas, Waszych Duszpasterzy, świąteczne życzenia w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Drodzy Parafianie i Goście! Ta noc walki rozpaczy z nadzieją zakończyła się radością poranka wielkanocnego, gdyż właśnie wtedy zmartwychwstały Chrystus zwyciężył grzech, śmierć i szatana. Niech wydarzenia paschalne będą dla nas tym, co daje nigdy nie gasnącą nadzieję. Niech tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego, przypominają o zwycięskiej mocy Boga, rozbudzą na nowo siły i entuzjazm w podejmowaniu codziennych wyzwań. Niech pomogą w pokonywaniu wszelkich niepokojów i obaw oraz w bezgranicznym, zaufaniu Boskiemu Zwycięzcy. Niech w te świąteczne dni i we wszystkie następne dni w naszych domach oraz wspólnotach rozbrzmiewa radosne Alleluja!
 2. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji wielkotygodniowej oraz wielkanocnej, by godnie przeżyć Triduum Paschalne, za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz celebrację oraz oprawę liturgiczną świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa - składamy najserdeczniejsze: „Bóg zapłać!"
 3. Jako kapłani, Wam posługujący, składamy także z serca płynące podziękowania za modlitwy i życzenia otrzymane z okazji Świąt Wielkiej Nocy i Wielkiego Czwartku - Dnia Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Raz jeszcze - najserdeczniejsze „Bóg zapłać!”. Dzisiaj Msze św. tylko w kościele, w następującym porządku: 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800, 1900.
 4. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” , za dary dla biednych i jałmużnę wielkopostną zbieraną do skarbonek oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu modlimy się za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz za uczelnie katolickie w naszej Archidiecezji oraz wspieramy naszymi ofiarami na tacę. „Bóg zapłać!”.
 6. Kościół przedłuża nasze świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego na Oktawę wielkanocną. Trwajmy w łasce Bożej uczestnicząc w codziennej Eucharystii. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W niedzielę, 11. kwietnia, zbiórka na tacę przeznaczona będzie na malowanie naszego kościoła, w ramach przygotowań do Jubileuszu 50.lecia parafii. Za dar serca składamy „Bóg zapłać!”.
 8. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do modlitwy, szczególnie o godz. 1500 i do udziału w Godzinie Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy patronalne Święto Caritas. Rozpocznie się 77. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek, w tym roku na wsparcie seniorów i osób bezdomnych.
 10. Dziś kiosk parafialny będzie nieczynny. Jutro polecamy prasę katolicką: polecamy prasę katolicką: świąteczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte i książki religijne.
 11. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Helena Stachowiak, l. 95, z 30 Róży,
  † Piotr Ciarkowski, l. 60,
  † Teresa Kwidzińska, l. 88.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry