1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W kościele wyłożone są do zabrania karteczki ze skrótacją cytatów biblijnych (sigle) do osobistego czytania.
 2. Msze św. odprawiane są w kościele według nowego porządku: 630 , 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800, 1900. Ostatni raz Msza święta o godzinie 1900 będzie odprawiona 25. kwietnia br.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
  - w środę, wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła,
  - w piątek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji. W tym roku przypada 1024. rocznica pobytu Świętego Wojciecha w Gdańsku. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Wojciechu, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”. 
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 2. Za tydzień przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. W przyszłą niedzielę, w ramach akcji charytatywnej Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu, odbędzie się zbiórka do puszek. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. „Bóg zapłać!”
 4. Przed nami maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedzielę po wieczornej Mszy świętej godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2000.
 5. W kiosku parafialnym polecamy: prasę katolicką: świąteczną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”,
  dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.
 6. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Krystyna Roloff, l. 72,
  † Krzysztof Modzelewski, l. 58,
  † Mieczysław Kiejziewicz, l. 79,
  † Liliana Miszczuk-Wróblewska, l. 83.
  Wieczny odpoczynek ..

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry