1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o g. 1230.
 2. Rozpoczął się maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedziele, po wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla później wracających do domu, codziennie o godz. 2000.
 3. Msze św. w niedziele i uroczystości nakazane, odprawiane są w kościele, według następującego porządku: 630 , 800 , 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków,
  - w czwartek, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I Czwartek Miesiąca, módlmy się o nowe powołania do służby Bożej,
  - w piątek, przypada I Piątek Miesiąca,  okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 700, 800  i od 1630. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 1700  Msza św. dzieci i młodzieży.
 1. Przed nami, 8. maja, uroczystość parafialna. W tym roku, z racji epidemii, będziemy ją przeżywać w ograniczeniach sanitarnych, co do liczby uczestników. W sobotę zapraszamy na Msze św. ku czci św. Stanisława BM, Głównego Patrona Polski i naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 700, 800, 1000 oraz Suma o godz. 1800. Na tę Mszę św. zapraszamy wyznaczonych przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich. Homilie na wszystkich Mszach św. głosić będzie i Sumę odprawi ks. kan. Grzegorz Stolczyk, proboszcz parafii św. Alberta na Przymorzu. Z racji uroczystości nie odbędą się „Godzinki”. Podczas Sumy zostaną „wprowadzone” do naszej parafii Relikwie św. Józefa Sanchez del Rio, młodego Męczennika z Meksyku, w związku z 25-leciem Akcji Katolickiej działającej w naszej parafii i Archidiecezji. Więcej na ten temat znajdziemy w majowej „Skałce”. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone do zabrania broszurki z informacją i modlitwami do św. Jose Sanchez del Rio. Szczegółowy plan nawiedzenia na poszczególne dni tygodnia znajduje się na wywieszonych plakatach.
 1. Spotkanie do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek o godz. 1900 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym.
 2. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 3. W niedzielę odbędzie się comiesięczna zbiórka na tacę, która przeznaczona jest na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!
 4. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Agnieszka Kalkowska, l. 75,  z 28 Róży.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry