1. W dzisiejszą niedzielę na nabożeństwo majowe zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800.
 2. Dzisiaj odbędzie się comiesięczna zbiórka na tacę, która przeznaczona jest na malowanie ścian i sufitu naszego kościoła. Za zrozumienie i ofiary składamy „Bóg zapłać!”
 3. Msze św. w niedziele i uroczystości nakazane, odprawiane są w kościele, według następującego porządku: 630, 800, 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Pankracego, męczennika,
  - w czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 2000 od modlitwy różańcowej.
  - w piątek, święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700  zapraszamy na „Godzinki”. Tego dnia przypada dzień święceń kapłańskich w Konkatedrze Mariackiej w Gdańsku. Otoczmy modlitwą tegorocznych Neoprezbiterów.
  - w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Wczoraj podczas Sumy odpustowej zostały „wprowadzone” do naszej parafii Relikwie św. Jose Sancheza del Rio, młodego Męczennika z Meksyku, w związku z 25-leciem Akcji Katolickiej działającej w naszej parafii i Archidiecezji. Na Apel Jasnogórski w połączeniu z modlitwą do św. Jose Sancheza del Rio wraz z uczczeniem Jego Relikwii, zapraszamy codziennie poszczególne grupy parafialne, jak i parafian, o godz. 2000. Szczegółowy program znajdziemy na stronie parafialnej, na plakatach oraz w majowej „Skałce”.
 2. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedziele, po wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla później wracających do domu, codziennie o godz. 2000.
 3. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas trzecich, w naszej wspólnocie parafialnej, odbędzie się w sobotę, 22. maja br., w trzech grupach, podczas Mszy św. o godz. 930, 1100 i 1230. Módlmy się, aby ich rodzice, rodzeństwo i chrzestni, dawali im przykład życia wiary oraz życia sakramentalnego. W „białym tygodniu”, Msze św. dla dzieci I-Komunijnych i ich bliskich, do piątku włącznie, o godz. 1700.
 5. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 19. maja br. Bardzo prosimy o modlitwę za kandydatów, aby mężnie wyznawali swoją wiarę i postępowali według jej zasad. 
 6. Przypominamy wiernym o spełnieniu dwóch przykazań kościelnych, by przynajmniej raz w roku wyspowiadać się oraz w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię święta.
 7. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea” - pismo biblijne. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia oraz książki religijne.
 8. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Joanna Przechlewska, l. 54,
  † Matylda Jachimowicz, l. 89, z 6  Róży.
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry