1. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w kaplicy Bł. Bronisława będą odprawiane według planu z przed wakacji,

o godz. 1030 dla młodzieży, a o 1200 dla najmłodszych dzieci. Dziś podczas Mszy św. o g. 1100 i 1200 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom z najmłodszych klas. Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców. Pod chórem są wyłożone Oświadczenia dla rodziców dot. Wychowania seksualnego dzieci, o którym informuje Komunikat Konferencji Episkopatu Polski.
2. Dzisiaj podczas Mszy św. taca zbierana będzie przeznaczona na dalsze prace przy termomodernizacji kościoła i plebanii. Za ofiary i zrozumienie składamy "Bóg zapłać".
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,
- w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki.
-
w przyszłą niedzielę, przypada 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz  rozpocznie się Tydzień Wychowania oraz przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
4. W poniedziałek, 9 września br., po Mszy św. wieczornej,  zapraszamy do Klubu Fides na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, podczas którego zostanie wyświetlony film dokumentalny o dziejach krzyża papieskiego na dawnym placu Zwycięstwa w Warszawie.
5. Zapraszamy w tym roku na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży, we wtorki o godz. 1900 kaplica i klub. Spotkania dla Kręgu Biblijnego odbywają się czwartki o 1900 w Fidesie. Spotkania Wspólnoty Moria w piątki o 1900. Od tego tygodnia są spotkania pozostałych grup parafialnych według dotychczasowego planu.
6. W piątek, 13 września, godz. 2000 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa wokół kościoła. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami, aby nie oblewać woskiem ławek i posadzki kościoła.
7. Po wakacjach rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich są we wtorki o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Termin uroczystości I Komunii św. to Niedziela, 17 maja 2020 r. Natomiast przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w środy o godz. 1900 w sali św. Cecylii.
8. W sobotę 14 września zapraszamy serdecznie na ekspiacyjne czuwanie modlitewne w łączności  z uczestnikami wydarzenia "Polska pod Krzyżem" we Włocławku . Początek spotkania o godz. 1200 pod krzyżem na cmentarzu Ofiar Drugiej Wojny Światowej na Zaspie (ul. Bolesława Chrobrego 80). Druga część Spotkania w kaplicy Św. Jana Pawła II w kościele Opatrzności Bożej w Parafii Opatrzności Bożej w Gdańsku Zaspie. Szczegóły na plakatach w gablotach parafialnych i w "Fidesie".
9. Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów odbędzie się w zakrystii w sobotę o godz. 900. Zapraszamy na nią także wszystkich chętnych chłopców, chcących zostać ministrantami! Duszpasterstwo „Dzieci Boże” zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę o godz. 1600, które odbędzie się w Klubie Fides. Zapraszamy dzieci oraz rodziców.
10. Za tydzień zbiórka do puszek przeznaczona jest Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne oraz jest na uczelnie katolickie. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
11. Intencje mszalne na I kwartał 2020 r. przyjemy od 2 września br. w biurze parafialnym, które jest już czynne jak przed wakacjami.
12. Po wakacyjnej przerwie Schola Emmanuel zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tam też można nabyć książki religijnie, Pismo Święte oraz dewocjonalia

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry