1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie.
 2. Dziś na nabożeństwo majowe zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800.
 3. Msze św. w niedziele i uroczystości nakazane, odprawiane są w kościele, według następującego porządku: 630, 800, 930, 1015, 1100, 1145, 1230, 1700, 1800.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek dzień imienin Ks. Abpa Seniora Sławoja Leszka Głódzia, o którym pamiętajmy w modlitwie,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Mszą św. o godz. 1015 w kościele, młodzież Bierzmowana w roku 2020, podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. W Wigilię uroczystości Czuwanie w kościołach stacyjnych - program dla grup duszpasterskich naszej Archidiecezji na tablicy ogłoszeń.
 6. Trwa maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe, w tygodniu i w niedziele, po wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla później wracających do domu, codziennie o godz. 2000.
 7. W najbliższą środę, 19. maja, podczas Mszy św. o godz. 1800 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Zbigniew Zieliński. W związku z limitem sanitarnym, prosimy, aby w tej Mszy św. wzięły udział osoby, które zamówiły intencje mszalne, a inne osoby miejsce pozostawiły kandydatom, świadkom i rodzicom Bierzmowanych. Nabożeństwo majowe, w tym dniu, obędzie się o godz. 2000.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 9. Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas trzecich, w naszej wspólnocie parafialnej, odbędzie się w sobotę, 22. maja br., w trzech grupach, podczas Mszy św. o godz. 930, 1100 i 1230. Módlmy się, aby ich rodzice, rodzeństwo i chrzestni, dawali im przykład życia wiary oraz życia sakramentalnego.
 10. W „białym tygodniu”, Msze św. dla dzieci I-Komunijnych i ich bliskich, do piątku włącznie, o godz. 1700.
 11. Przypominamy wiernym o spełnieniu dwóch przykazań kościelnych, by przynajmniej raz w roku wyspowiadać się oraz w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię święta.
 12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: majową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea” - pismo biblijne. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia oraz książki religijne.
 13. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Anna Chrzanowicz - Palumbo, l. 83,
  † Albina Duda, l. 91,
  † Wiesław Kisielewicz, l. 54,
  Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry