1. Niedziela jest dniem, w którym w szczególny sposób uświadamiany sobie, że Bóg jest wciąż z nami, czuwa przy nas. Choć zdarza się o tym zapomnieć i pogubić na życiowych ścieżkach, jednak trzeba nam spojrzeć na to, co w życiu ważne, na cel naszej wędrówki, by wracać z pokorą do Pana, nie lękając się życiowych burz.
 2. Dziś po południu o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 3. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na obóz letni dla drużyny harcerzy, którzy pomagają w naszej parafii. „Bóg zapłać!” Po Mszy św. o godz. 1100 harcerze zapraszają dzieci do lat trzynastu, na plac przed Domem Parafialnym, do integracyjnej zabawy.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  - we wtorek, przypada 20. rocznica erygowania Kapituły Gdańskiej przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu,
  - w środę, przypominamy wszystkim dzieciom, obchodzimy Dzień Ojca,
  - w czwartek, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela,
  - w piątek, wspomnienie bł. Doroty z Mątów, w tym roku przypada 45. rocznica zatwierdzenia kultu bł. Doroty z Mątów przez Papieża Pawła VI,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki” oraz Litanię do św. Józefa, w obchodzonym Roku Świętego Józefa.
 5. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.
 6. Na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego, zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli, do kościoła, w piątek 25. czerwca, o godz. 800 oraz o 900 do kaplicy.
 7. Za tydzień, po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.
 8. Za tydzień zbiórkę do puszek, na pomoc osobom starszym, przeprowadzi PZ Caritas. Za dar serca składamy: „Bóg zapłać!”
 9. W dawnej tradycji Kościoła, miesiąc lipiec, poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.
 10. Od niedzieli 27. czerwca, z racji wakacji, nie będzie Mszy św. w kaplicy. W kościele będą odprawiane o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800.
 11. W lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 12. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr. i pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea” - czasopismo biblijne. Można też nabyć Pismo Święte oraz dewocjonalia.
 14. Od 20. czerwca br. przestaje obowiązywać dyspensa od udziału we Mszy Świetej Niedzielnej, wprowadzona w związku z pandemią Covid-19. 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry