1. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo do bł. Bronisława Komorowskiego,
  - we wtorek, wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  - w środę, po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona,
  - w czwartek, święto Świętej Marii Magdaleny, po wieczornej Mszy św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  - w piątek, święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,
  - w sobotę, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki” oraz Litanię do św. Józefa, w obchodzonym Roku Świętego Józefa.
 3. W przyszłą niedzielę, po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Za tydzień, 25. lipca br., w święto św. Krzysztofa - Patrona kierujących i podróżujących, po Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone pojazdy.
 4. Dnia lipca br. rusza na szlak XXXIX Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie może z różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 5. Z racji wakacji, nie ma Mszy św. w kaplicy. W kościele Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800. Natomiast w lipcu i sierpniu, z powodu wyjazdów z grupami duszpasterskimi oraz urlopami kapłanów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 6. Dziękując za wszelki dar serca, w imieniu PZ Caritas, prosimy o nie przynoszenie obuwia oraz odzieży w czasie wakacji. „Bóg zapłać”. Dyżur PZ Caritas, jeszcze w tym miesiącu, we wtorek - 20. lipca, a w następnym miesiącu, we wtorek 3. i 17. sierpnia br.
 7. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr. i pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 8. W lipcu i sierpniu w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.
 9. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Szczepan Szałajda, l. 94, z I Róży M.,
  † Konrad Kochański, l. 97,
  † Ks. kan. dr Jerzy Kownacki, w 80. roku życia i 57. roku kapłaństwa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 900 w Archikatedrze w Oliwie.
  Wieczny odpoczynek ...  

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry