1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania oraz przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek, św. Jana Chryzostoma,
  - we wtorek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, taca na Grób Pański w Jerozolimie,
  - w środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  - w czwartek, wspomnienie św. męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  - w sobotę, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży,
 3. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w poniedziałek 13. września. Msza św. o godz. 2000 następnie nabożeństwo różańcowe wokół kościoła.
 4. Po wakacjach rozpoczęły się przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkani: we wtorki o godz. 1700 w sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Termin uroczystości I Komunii św. dzieci zaplanowany jest na sobotę 21. maja 2022 r. godz. 1100 w kościele. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w środę o godz. 1900.
 5. Pragniemy zachęcić wszystkich, którzy pragną wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców ze szkoły podstawowej, młodzieńców ze szkół średnich, a także mężczyzn, jako ministrantów seniorów. Zbiórki dla lektorów w poniedziałki o godz. 1930 , dla ministrantów w piątki o godz. 1700. Szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.
 6. Zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia 100. rocznicy powstania Klubu Sportowego Gedania oraz pomordowanych Gedanistów i działaczy klubu sportowego w środę o godz. 1000. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz zapalenie zniczy (wejście od ul. Kościuszki).
 7. Msza św. nadania imienia X LO i poświęcenie sztandaru w czwartek o 900. Zapraszamy absolwentów i przyjaciół szkoły do udziału w uroczystości.
 8. Dzisiaj w kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tam też można nabyć książki religijnie, Pismo Święte oraz dewocjonalia.
 9. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Elżbieta Wojtczuk, l.67.
  Wieczny odpoczynek….

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry