niedziela, 18-06-2023 16:47

50 lat posługi s. Jankanty Kaperczak SAC

"Kto porzuca wszystko dla miłości Boga, wie, że zostawił niewiele w porównaniu z tym, co znalazł…" (Św. Albert)

W dzisiejszą niedzielę, 18. czerwca br., w naszej Wspólnocie Parafialnej, świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia pracy katechetycznej i apostolskiej Siostry Jankanty Kaperczak (SAC). Uroczysta Msza Św. koncelebrowana, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy (SAC), Metropolity Gdańskiego, została odprawiona o godzinie 1230. Wokół ołtarza zgromadzili się licznie przybyli wierni, goście i parafianie, współpracownicy Siostry, byli uczniowie i scholanki. Każde powołanie jest drogą do świętości, jednak złożone śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, są uprzywilejowaną drogą do bycia w bliskości Chrystusa. Pamiętajmy, że świadectwo i wybór Siostry Jankanty, to dar dla Jezusa, ale też zadanie, by swoim życiem przypominać nam o Jezusie w zabieganej codzienności. Po zakończonej Mszy Świętej były życzenia, kwiaty, radość i łzy wzruszenia. Gratulacje wierności i wytrwałości oraz życzenia błogosławieństwa Bożego na dalsze życie, w imieniu całej naszej Rodziny Parafialnej, złożył Ks. Proboszcz.

Minione 50 lat życia zakonnego S. Jankanty Kaperczak (SAC), to 50 lat modlitwy, ofiarnej pracy, czasami też trudów i cierpienia, które nierozerwalnie złączone są z życiem człowieka. To ważny jubileusz, gdyż każdy czas potrzebuje takich świadków miłości i miłosierdzia Boga. Dzisiejszy Jubileusz, to czas powrotu do Jezusa, do tych chwil, kiedy odkrywa się tajemnicę własnego życia. To Jezus był i jest nadal, jak przed laty, prawdziwą miłością życia Siostry Jankanty i na zawsze z Nią pozostanie.

Bogu niech będą dzięki za dary, którymi obdarzył Czcigodną Jubilatkę na przestrzeni 50-ciu lat posługi apostolskiej i katechetycznej. Bogu niech będą dzięki za wszystkie dni wypełnione modlitwą, pracą, radością i cierpieniem, za życie dla samego Boga.

Siostrze Jankancie, życzymy Bożego błogosławieństwa, wielu łask i sił, do trwania na tej niezwykle wymagającej drodze powołania zakonnego, co nie jest łatwe. Ten Jubileusz jest dla całej naszej Wspólnoty świadectwem, że w dzisiejszym świecie możliwe jest życie tylko dla Pana. Tylko dla mocnych serc, gotowych dla Jezusa poświęcić wszystko!

niedziela, 18, czerwiec 2023

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry