W trosce o świętość małżeństw i rodzin Rycerze Kolumba zainicjowali kilka lat temu obchody Dnia Męża i Żony.

Ma on być obchodzony 13 lipca każdego roku w dzień zawarcia małżeństwa rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, również świętych Zeli i Ludwika Martinów.

Proponujemy, aby w tym wyjątkowym dniu, małżonkowie odnosili się do siebie szczególnie ciepło i przeżyli tej dzień najlepiej jak potrafią.

Zachęcamy księży, aby wraz z małżeństwami ze wspólnot zorganizowali odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy Świętej, a jeśli okoliczności pozwolą, także kawiarenkę na małżeńską randkę. Pomysłów z pewnością nie zabraknie.

Dołączamy do wykorzystania materiały pomocne w modlitewnej oprawie tego małżeńskiego święta (proponowany harmonogram obchodów, informacja o ogólnopolskich obchodach w Skarżysku-Kamiennej, tekst NOWENNY do świętych Zeli i Ludwika).

Na obchody 13 lipca szczególnie zaprasza parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w dekanacie Gdańsk-Siedlce (która posiada relikwie Świętych Rodziców i ich Dziecka), gdzie ks. proboszcz Andrzej Bemowski i nowo powstała wspólnota Rycerzy Kolumba zorganizuje Mszę Świętą o godzinie 18.30, a po niej grill na boisku przy domu parafialnym.

13 lipca Dzień Męża i Żony!

Proponowany program obchodów Dnia Męża i Żony:

4 lipca – rozpoczęcie Nowenny do świętych Zelii i Ludwika Martin.

12 lipca – wspomnienie liturgiczne Świętych.

- Msza Święta,

Adoracja ze Św. Małżonkami Zelią i Ludwikiem Martin.

- Apel Jasnogórski

13 lipca – Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

- Po nabożeństwie agapa:

- Wspólne świętowanie (kawa, ciasto, gril, projekcja filmu, …)

- Krótki poczęstunek i zachęcenie małżonków do dalszego świętowania we dwoje.

Proponujemy, aby w tym wyjątkowym dniu małżonkowie odnosili się do siebieszczególnie ciepło i przeżyli ten dzień najlepiej, jak potrafią. A wtedy może łatwiej będzie przeżywać kolejne dni w radości i miłości małżonków.

Dlaczego właśnie 13 lipca? Bo tego dnia pobrali się święci małżonkowie, Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Tereski. Dzień wcześniej (12 lipca) w Kościele obchodzimy ich święto liturgiczne. Pamiętajmy, że jako małżonkowie jesteśmy za siebie odpowiedzialni. W tym dniu niech każdy z małżonków przyjdzie do Jezusa i podziękuje za swoją Żonę,za swojego Męża. Niech każdy z nas poprosi Jezusa, by wyprostował może pokręcone drogi życia małżeńskiego Podkreślmy, że taki dzień jest potrzebny zwłaszcza dzisiaj, kiedy kwestionuje się wartość sakramentu małżeństwa, i kiedy tyle par decyduje się na rozwód. Chcielibyśmy, aby z tym świętem utożsamiali się małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej wytrwać do końca życia. Bo sakrament małżeństwa – przypieczętowany przed Bogiem, daje małżonkom siłę i jest początkiem nowej rodziny. Dodajmy, że jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. A aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoją miłość, a także zachowywać wzajemną wierność. Zachęcamy, by tego dnia, np. podczas wieczornej modlitwy, polecać siebie i swoje rodziny przez wstawiennictwo świętych Zelii i Ludwika Martin, bo skoro im się udało wychować pięć córek i dojść do świętości, to z pewnością wiedzą, jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MĘŻA I ŻONY

W tym roku dla małżeństw w dniach 8-10 lipca w Skarżysku-Kamiennej przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej zorganizowany będzie Ogólnopolski „Dzień Męża i Żony”, na którym będzie:

- odprawiona uroczysta Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich,

- konferencje,

- warsztaty dla małżonków,

- modlitwa,

- wspólne biesiadowanie,

- ogłoszenie wyników Konkursu „Moi Rodzice”

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisy proszę przysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program:

Piątek 08-07-2022

16:00 Rejestracja

18:00 Kolacja

19:00 Różaniec w terenie

21:00 Modlitwa na zamknięcie obrazu

21:15 Wieczorek zapoznawczy

Sobota 09-07-2022

07:00 Rejestracja (przed i po mszy)

07:30 Śniadanie

09:00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (możliwośćuczestnictwa online poprzez link https://youtu.be/goFvJP09aE4

10.30 Spotkanie przy kawie

11:00 Warsztaty małżeńskie

13:30 Obiad

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 Spacer z przewodniczką po terenie Bazyliki

17:00 Konferencja

19:00 Kolacja przy świecach z muzyką i tańcami

08:00 Msza Święta dla rannych ptaszków

09:00 Śniadanie

11:00 Msza Święta dla śpioszków

Dla chętnych wyjazd na strzelnicę lub

do Muzeum im. Orła Białego Skarżysko-Kamienna

Wyjazd

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry