1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”. Papież Franciszek wystosował Orędzie na ten dzień, które możemy przeczytać na naszej stronie parafialnej.
 2. Dzisiaj po Sumie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wspólnego nabożeństwa o godz. 1730. Także dziś przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. „Bóg zapłać!” za dar serca i ofiary.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
  - w czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  - w piątek, święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  - w sobotę, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".
 4. Od 1. października, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, w niedziele o godz. 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w środy o g. 1700.
 5. W poniedziałek, 25. września, Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie o godz. 1900 do Klubu Parafialnego „FIDES” na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z wykładem „Historyczny stadion KS „Gedania” i inne sprawy gdańskie natury społecznej”. W spotkaniu udział weźmie również radny Miasta Gdańska p. Romuald Plewa.
 6. We wtorek, o godz. 1900 do Klubu Fides, zapraszamy panów z KSM „Semper Fidelis” na spotkanie formacyjne.
 7. Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na spotkania duszpasterskich grup parafialnych, które odbywać się będą według dotychczasowego planu.
 8. Już trwa przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie we wtorki i środy o godz. 1700 w Sali Św. Andrzeja w Domu Parafialnym.
 9. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom z klas trzecich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 10. Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, po której odbywa się katecheza w kościele.
 11. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi Św.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 1630, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. Przed wymianą o godz. 1600, w kościele, odbędzie się spotkanie sprawozdawcze z Zelatorami Róż.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wrześniowy numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Alicja Lopko, l. 68, zam. ul. Kraszewskiego.
  Wieczny odpoczynek…
 1. W dzisiejszą niedzielę, niezwykłą postać Ks. Kazimierza Orkusza, kapłana pochodzącego z Archidiecezji Lwowskiej, ukaże Ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii z Gdańska - Letnicy.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

 1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1700, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.

 1. W dzisiejszą niedzielę, po Sumie, rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian. Dnia 31. sierpnia kończy pracę nasz organista p. Błażej Ciombor, dlatego składamy Mu podziękowania za oprawę muzyczną i śpiew w naszej parafii, na ręce małżonki p. Beaty. "Bóg zapłać!" Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i doskonaleniu talentu muzycznego.

 1. W dzisiejszą niedzielę, mija pierwsza rocznica konsekracji biskupiej Ks. Piotra Przyborka, biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 1. W dniu dzisiejszym, 15. sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znaną w Polsce pod nazwą Matki Bożej Zielnej.

 1. W dzisiejszą niedzielę, zapraszamy na kolejny Dzień Fatimski.

 1. W dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego, które było objawienie chwały Bożej wobec trzech Apostołów, a dla nas to szkoła kontaktu z Bogiem.

 1. Ks. Wojciech Szornak został przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ustanowiony proboszczem parafii p.w. św. Mateusza Apostoła w Górze. Dziękujemy za cztery lata posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i radości w dalszej posłudze kapłańskiej.

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

 1. W piątek rozpoczęły się wakacje!

 1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1230, Ks. Abp Tadeusz Wojda (SAC), odprawi Mszę św. dziękczynną w intencji Siostry Jankanty (SAC) z okazji 50 rocz. posługi w naszej parafii. Do udziału zapraszamy parafian, grupy duszpasterskie i wszystkich uczniów Siostry, a szczególnie „scholanki”, które śpiewały w naszej parafii.

 1. Tradycyjnie w czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.

1.W dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą odprawiane o godz. 630, 800, 900, 1100, 1230 i 1800. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 900.

 1. Kościół, w dzisiejszą Niedzielę, w sposób szczególny przyjmuje objawienie Syna Bożego i świadectwo Ducha Prawdy, uwielbiając Boga Jedynego, który jest Przenajświętszą Trójcą: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Módlmy się często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Dziś obchodzimy 15. Dzień Dziękczynienia - Święto Opatrzności Bożej.

 1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Sumie parafialnej do godz. 1730.

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

 1. Dzisiaj odbywają się uroczystości archidiecezjalne na wzgórzu św. Wojciecha.

 1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1700 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, na wymianę tajemnic, a następnie na nabożeństwo majowe, które rozpocznie się o godz. 1730.

 1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.

 1. Dzisiejsza, Trzecia Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest w Kościele, jako Niedziela Biblijna.

 1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy patronalne Święto Caritas.

 1. Dzisiaj, w Poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy, porządek Mszy św. w kościele, jak w niedzielę.

Głosząc radosną nowinę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa sięgamy do samych źródeł apostolskiego kerygmatu.

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry