1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, która przypada w roku Złotego Jubileuszu Parafii. Zapraszamy parafian podczas Mszy św. do modlitwy za wszystkich twórców naszej świątyni i tych, którzy ją wspierają i utrzymują. W tej intencji o godz. 1700, odbędzie się nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy parafian.
 2. Dzisiejsza zbiórka na tacę, przeznaczona jest na przygotowanie Złotego Jubileuszu naszej parafii. „Bóg zapłać!” za zrozumienie i dar serca.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w czwartek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera i Dzień Fatimski, o godz. 2000 zapraszamy na Mszę św., a następnie na procesję różańcową wokół kościoła,
  - w piątek, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy oraz Dzień Edukacji Narodowej. Składamy życzenia dla nauczycieli, wychowawców oraz katechetów, wspierajmy ich naszymi modlitwami,
  - w sobotę, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła oraz Dzień Dziecka Utraconego i Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
 4. W poniedziałek, 10. października br., Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza po wieczornym Różańcu do Klubu Parafialnego FIDES, na godz. 1915 na spotkanie w ramach cyklu filmowego, Ludzie i miejsca wiary Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej z filmem dokumentalnym Witolda Gadowskiego "Święci z Doliny Niniwy". 
 5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830 . Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy na różaniec we wtorki i w czwartki o godz. 1730.
 6. W miniony piątek, rozpoczęła się dwumiesięczna modlitwa różańcowa - „Morze Modlitwy” V Edycja, która zakończy się 8. grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę, poprzez odmówienie codziennie jednego dziesiątka różańca przez dwa miesiące.
 7. Zebranie Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii, odbędzie się w środę o godz. 1900 w Klubie Fides.
 8. W czwartek, po wieczornej Mszy św., rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i potrwa do godz. 2000, w tym czasie okazja do sakramentu Pokuty.
 9. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy!” Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek, będziemy wspierać zdolną,ale niezamożną młodzież. „Bóg zapłać!” za dar serca.
 10. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna- poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie”. Złożone ofiary przeznaczone będą na Złoty Jubileusz naszej parafii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 11. W imieniu PZ Caritas, prosimy o przynoszenie zimowej odzieży i obuwia, do siedziby Caritasu w Domu Parafialnym we wtorki od 1600 do 1700. „Bóg zapłać!”
 12. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Jest również jubileuszowy numer czasopisma „Galilea”.
 13. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Wiesław Leśnicki, l. 66, zam. przy ul. Waryńskiego, 
  † Danuta Piasta, l. 69, zam. przy ul. Chrobrego. 
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry