1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Sumie parafialnej do godz. 1730.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, NMP Matki Kościoła,
  - w środę święto Nawiedzenia NMP,
  - w czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w sobotę, świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  - w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Od czwartku zaczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, okazja do spowiedzi i adoracji od godz. 1700. W sobotę przed południem kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 1100 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy.
 5. W poniedziałek 29. maja Parafialna Akcja Katolicka, zaprasza serdecznie po nabożeństwie majowym do Klubu FIDES o godz. 1900, na miesięczne spotkanie formacyjne z tematem: "Realizacja osobowej i wspólnotowej natury człowieka w Kościele".
 6. Zebranie organizacyjne dla wszystkich pragnących zaangażować się w przygotowanie obchodów Bożego Ciała, odbędzie się we wtorek. 30. maja, o godz. 1900 w Klubie Fides.
 7. Od 1. czerwca będą przyjmowane intencje na czwarty kwartał bieżącego roku. Uczynić to można w biurze parafialnym lub przez naszą parafialną stronę internetową.
 8. W następną sobotę, 3. czerwca o godz. 1000 w archikatedrze oliwskiej, pięciu diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia prezbiteratu. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy w intencji kandydatów.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 1700, odbędzie się wymiana tajemnic różańcowych dla wspólnoty Żywego Różańca.
 10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: parafialną czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry