1. Kościół, w dzisiejszą Niedzielę, w sposób szczególny przyjmuje objawienie Syna Bożego i świadectwo Ducha Prawdy, uwielbiając Boga Jedynego, który jest Przenajświętszą Trójcą: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Módlmy się często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Dziś obchodzimy 15. Dzień Dziękczynienia - Święto Opatrzności Bożej.
 2. Dzisiaj o godz. 1700 odbędzie wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, zapraszamy również chętnych do wstępowania do tej największej wspólnoty parafialnej.
 3. Tradycyjnie w czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.
 4. Dziś Odpustowe w Archikatedrze w Oliwie i Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie.
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w poniedziałek i we wtorek, wspominamy 24. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Gdańsku i w Sopocie.
  - w środę, wspomnienie bł. męczenników z Pariacoto, O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka, franciszkanów, dzień swoich imienin obchodzi Ks. Proboszcz, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie,
  - w sobotę, przypada 6. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego, Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 700. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 6. Zapraszamy mężczyzn do pomocy przy wynoszeniu i transporcie podestów ołtarzowych na procesję Bożego Ciała, w środę rano, o godz. 1000 i po południu o godz. 1600, spotkanie przy Domu Parafialnym. Prosimy także o usunięcie aut z trasy procesji i miejsc, gdzie będą ustawione ołtarze. „Bóg zapłać!” Spotkanie w Ur. Bożego Ciała, przy kościele o godz. 600, skąd zabrane zostaną tła ołtarzy i brzózki do dekoracji. Już dziś prosimy także o dekorację domów na trasie procesji oraz o kwiaty do ołtarzy. Prosimy poczty sztandarowe, niosących znaki religijne,o przygotowanie sztandarów, baldachimu i chorągwi, we wtorek i środę po wieczornym nabożeństwie. Próba sypania kwiatów, w poniedziałek i we wtorek o godz. 1800, zbiórka przed kościołem. Prosimy o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Dzieci I Komunii św. oraz Rocznicy - prosimy o przyjście w czwartek, w strojach komunijnych o godz. 940 , zbiórka przed kościołem. W czasie procesji będziemy śpiewać na zmianę z orkiestrą dętą. Prosimy o zachowanie modlitewnej powagi i włączanie się w śpiew.
 7. W czwartek, 8. czerwca, w Ur. Bożego Ciała, Msze św. będą odprawiane o godz. 630, 800, 900,1100, 1230 i 1800. Tradycyjna procesja Bożego Ciała, wyruszy po Mszy św. o godz. 900 i przejdzie ulicami: Chrobrego, Kościuszki, Legionów. Ołtarze będą ustawione w nowych miejscach. Ołtarz I - przy ul. Chrobrego 22; II - przy skrzyżowaniu Chrobrego i Kościuszki; III - przy skrzyżowaniu Kościuszki i Legionów; IV - na schodach Domu Parafialnego. Msza św. na zakończenie procesji będzie odprawiona w kościele.
 8. Zapraszamy całą asystę liturgiczną oraz wspólnotę parafialną do udziału w procesjach w Oktawie Bożego Ciała, po nabożeństwie eucharystycznym w tygodniu o godz. 1830, w niedzielę o godz. 1730. Na piątek, 9. czerwca, Ks. Abp udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 9. W przyszłą niedzielę, 11.czerwca, odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii organizowany przez Scholę Emmanuel. W tym roku do Śnieżnicy wyjeżdża 44. dzieci. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 10. W niedzielę, 18. czerwca, o godz. 1230, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji Siostry Jankanty (SAC) z okazji 50 rocz. posługi w naszej parafii. Do udziału zapraszamy parafian i wszystkich uczniów Siostry,a szczególnie „scholanki” które śpiewały w naszej parafii.
 11. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest też Pismo Święte, dewocjonalia i książki religijne. Do nabycia są również emblematy na Boże Ciało.
 12. Ostatnio odszedł do wieczności:
  † Jan Chachuła, l. 87, zam. ul. Waryńskiego.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry