1.W dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą odprawiane o godz. 630, 800, 900, 1100, 1230 i 1800. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 900.

Prosimy o modlitewny udział w procesji i śpiew na przemian z orkiestrą dętą. Kolejna Msza św. zaraz po procesji, odprawiona będzie w kościele.

 1. Składamy serdeczne podziękowania, staropolskim „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Ur. Bożego Ciała oraz wzięli udział w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii.
 2. Dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe, zapraszamy popołudniu o godz. 1730. Z racji uroczystości, po wieczornej Mszy św., nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy do świętowania uroczystości „Bożego Ciała”, poprzez udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym - „Katolicy na ulicy”. Spotkajmy się dzisiaj po południu, przy molo
  w Sopocie, od godz. 1630 do 1900. Szczegółowe informacje na snegdansk.pl.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w piątek, wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła,
  - w sobotę, po Mszy św. o godz. 700, zapraszamy na „Godzinki”.
 1. W ramach „oktawy” Bożego Ciała, zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 (piątek i sobotę), po której odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po nabożeństwie o godz. 1730. Do udziału zapraszamy dzieci I Komunii św., Rocznicy, dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i asystę liturgiczną oraz parafian.
 2. Arcybiskup Metropolita Gdański, mając na uwadze dobro duchowe, udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej, dnia 09. czerwca br., dyspensy od zachowania, nakazanej w piątek, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy, Metropolita Gdański, zobowiązuje do odmówienia: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę, w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W sobotę, 10. czerwca, przypada 6. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego, Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 700. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 4. W niedzielę, 18. czerwca, o godz. 1230, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna , w intencji Siostry Jankanty (SAC) z okazji 50 rocz. posługi w naszej parafii. Do udziału zapraszamy parafian i wszystkich uczniów Siostry, a szczególnie „scholanki”, które śpiewały w naszej parafii.
 5. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, czyli od 23. czerwca br., nie będzie adoracji w czwartki. Msze św. w lipcu oraz sierpniu w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800.  Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 6. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 7. W dniu dzisiejszym kiosk parafialny będzie nieczynny.
 8. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Zofia Jadwiszczok, lat 100, zam. przy al. Legionów.
  Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry