1. Ks. Wojciech Szornak został przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ustanowiony proboszczem parafii p.w. św. Mateusza Apostoła w Górze. Dziękujemy za cztery lata posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i radości w dalszej posłudze kapłańskiej.
 2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie parafialnej do godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
  - we wtorek, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskup i doktor Kościoła,
  - w środę w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia wierni mogą uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół franciszkański lub parafialny przy spełnieniu zwykłych warunków.
  - w piątek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30 a w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy o godz. 11.00 prowadzone przez wspólnotę RSMU AG.
 5. Zachęcamy w tym tygodniu do modlitwy w intencji pielgrzymów zdążających pieszo na Jasną Górę, jak również młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.
 6. Miesiąc sierpień jest w naszej ojczyźnie miesiącem dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy do złożenia takiego daru, co można uczynić wpisując się do księgi trzeźwości, która wyłożona jest na ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 7. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
 8. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności
  + Jadwiga Trykacz, l. 58, zam. ul. Kościuszki.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry