1. W dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego, które było objawienie chwały Bożej wobec trzech Apostołów, a dla nas to szkoła kontaktu z Bogiem.
 2. Dekretem Metropolity Gdańskiego, Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, z dniem 1. lipca br., ks. Kan. Mgr Roman Łabonarski, został skierowany do pomocy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Serdecznie witamy Go i życzmy obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności na powierzonym stanowisku.
 3. Dzisiaj zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 1730 na wymianę tajemnic. Zapraszamy nowych kandydatów do tej grupy duszpasterskiej.
 4. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicą, zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym mogliby uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.
 5. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 6. Już 41. Gdańska Piesza Pielgrzymka wędruje na Jasną Górę. Wszystkich parafian, a szczególnie członków Grupy Biało-Złotej, prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.
 7. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie Bł. Edmunda Bojanowskiego,
  - we wtorek, wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
  - w środę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  - w czwartek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  - w piątek, wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  - w sobotę, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 1. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną Górę. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynenckie.
 2. W przyszłą niedzielę, zbiórka na tacę, przeznaczona będzie na odnowienie elewacji naszej wieży kościelnej. Za zrozumienie i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 3. Za tydzień zapraszamy na kolejny Dzień Fatimski. Rozpocznie się o godz. 2000 Mszą św., a następnie z Figurą Matki Bożej wyruszy procesja różańcowa.
 4. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer „Skałki”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „List do Pani”, „Małego Gościa Niedzielnego”.
 5. Ostatni Pan odwołał do wieczności:
  † Jan Giedo l. 74, zam. ul. Chrobrego.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry